Відома англійська приказка “яблуко в день здоров’я прибавляє” має під собою підставу, оскільки цей фрукт вважається одним з найкорисніших. Яблука містять велику кількість поживних речовин, в числі яких харчові волокна, що підтримують роботу шлунково-кишкового тракту, і вітамін С.

Нормою вважається одне-два яблука в день. Якщо з’їдати більше, існує ризик появи неприємних, а іноді і небезпечних наслідків для організму. В першу чергу виникають проблеми з травленням, включаючи здуття живота і запор. Залежно від віку і статі людини, організму в середньому щодня потрібно від 20 до 40 грамів клітковини. При цьому максимально допустимою дозою вважається 70 грам.

Читайте також:  Експерти назвали 5 основних принципів правильного харчування для новачків

Крім того, надмірне споживання яблук може провокувати скачки рівня цукру в крові. Оскільки фрукт багатий вуглеводами, він може забезпечити приплив сил і енергії, і навіть підняти рівень «гормону щастя» – серотоніну. Але вже три-чотири яблука в день здатні викликати коливання глюкози, пише EatThisNotThat!.

«Для людей з поганим метаболізмом або діабетом занадто багато цукру, одержуваного з фруктів, може також погіршити чутливість до інсуліну або вплинути на ефективність лікування діабету», – пояснив лікар-дієтолог Джош Акс.

Крім цього, з яблуками в організм може надходити занадто багато пестицидів. На жаль, цей продукт регулярно очолює список “брудної дюжини” Environmental Working Group, яка щорічно називає фрукти і овочі з найбільшою кількістю небезпечних речовин. “Пестицид дифеніламін – хімічна речовина, яка зазвичай міститься в яблуках, – заборонений в ЄС, оскільки є потенційним канцерогеном”, – пояснили фахівці.

Читайте також:  Про небезпеку сухих сніданків попередили дієтологи

Ще одним побічним ефектом може бути зайва вага. Оскільки фрукт багатий корисними вуглеводами, що дають паливо організму, лікарі рекомендують з’їдати максимум два яблука в день.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News