Відома англійська приказка “яблуко в день здоров’я прибавляє” має під собою підставу, оскільки цей фрукт вважається одним з найкорисніших. Яблука містять велику кількість поживних речовин, в числі яких харчові волокна, що підтримують роботу шлунково-кишкового тракту, і вітамін С.

Нормою вважається одне-два яблука в день. Якщо з’їдати більше, існує ризик появи неприємних, а іноді і небезпечних наслідків для організму. В першу чергу виникають проблеми з травленням, включаючи здуття живота і запор. Залежно від віку і статі людини, організму в середньому щодня потрібно від 20 до 40 грамів клітковини. При цьому максимально допустимою дозою вважається 70 грам.

Читайте також:  Життя з курцем збільшує ризик раку рота більш ніж удвічі – дослідження

Крім того, надмірне споживання яблук може провокувати скачки рівня цукру в крові. Оскільки фрукт багатий вуглеводами, він може забезпечити приплив сил і енергії, і навіть підняти рівень «гормону щастя» – серотоніну. Але вже три-чотири яблука в день здатні викликати коливання глюкози, пише EatThisNotThat!.

«Для людей з поганим метаболізмом або діабетом занадто багато цукру, одержуваного з фруктів, може також погіршити чутливість до інсуліну або вплинути на ефективність лікування діабету», – пояснив лікар-дієтолог Джош Акс.

Крім цього, з яблуками в організм може надходити занадто багато пестицидів. На жаль, цей продукт регулярно очолює список “брудної дюжини” Environmental Working Group, яка щорічно називає фрукти і овочі з найбільшою кількістю небезпечних речовин. “Пестицид дифеніламін – хімічна речовина, яка зазвичай міститься в яблуках, – заборонений в ЄС, оскільки є потенційним канцерогеном”, – пояснили фахівці.

Читайте також:  Більше половини "здорових" продуктів містять багато жирів, солі або цукру

Ще одним побічним ефектом може бути зайва вага. Оскільки фрукт багатий корисними вуглеводами, що дають паливо організму, лікарі рекомендують з’їдати максимум два яблука в день.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News