Дефіцит йоду в харчуванні українських дітей – причина загальної втрати півмільйона одиниць IQ на рік. Цей показник еквівалентний сумарному IQ 3 тисяч геніїв. Такі дані ЮНІСЕФ наводяться у статті Обозревателя, присвяченій симптомам і наслідкам йододефіциту.

Більш ніж 80% українських дітей потерпають від йододефіциту. Нестача йоду в дитячому віці призводить до проблем із навчанням. Діти швидко втомлюються, їм важко концентрувати увагу, запам’ятовувати інформацію і освоювати нові навички. Дослідження продемонстрували: загальна втрата IQ в нашій країні через йододефіцит щороку складає 462 700 одиниць. Це – еквівалент сукупного показника IQ 3 тисяч геніїв. Як наслідок, ми втрачаємо інтелектуальний потенціал держави.

Читайте також:  Продукти, які потрібно їсти після 60 років

Наслідки дефіциту йоду мають і конкретний економічний ефект – за даними ЮНІСЕФ втрати від зниження продуктивності та інтелекту через йододефіцит сягають 44 мільйонів доларів на рік.

Дефіцит йоду впливає на інтелект дитини ще в утробі матері. Навіть незначний йододефіцит ускладнює передачу генотипу: не має значення, наскільки розумні мама і тато, при дефіциті йоду під час вагітності генетичний потенціал повністю не зможе бути розкритий у майбутньому. Якщо ж у харчуванні майбутньої мами гострий дефіцит йоду – малюк може народитися із затримкою психічного і фізичного розвитку, аж до кретинізму і серйозних фізичних вад.

Читайте також:  Названо найбільш ранній симптом раку легенів, який багато людей ігнорують

Джерело: Обозреватель

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News