Від гарної роботи нашої щитовидної залози залежить і наше здоров’я, і краса, і навіть енергія. Розповідаємо, як зберегти її здоров’я і захистити від найпоширеніших небезпек.

Щитовидна залоза — ця маленький «метелик», розташований в області шиї — контролює практично всі важливі процеси в нашому тілі. І від того, наскільки добре вона справляється зі своїми функціями, залежить, наскільки бадьорими, енергійними і здоровими ми будемо. На жаль, розладнати роботу щитовидки можна досить просто-в тому числі і за допомогою найшкідливіших звичок. Перевірте, наскільки ви уважні по відношенню до своєї щитовидної залози — і захистіть її від цих небезпек.

Стрес

Стресовий гормон кортизол — справжній ворог нашого здоров’я. Особливо небезпечний він в тому випадку, якщо ми відчуваємо регулярний або затяжний стрес: в цьому випадку можуть розвинутися панічні атаки і погіршення пам’яті. Більше того, є дослідження, що зв’язують постійний вплив стресу з підвищеним ризиком розвитку діабету. Тому дуже важливо навчитися тримати його під контролем і знайти свої способи розслабитися.

Читайте також:  Секрети довголіття: як харчуватися, щоб продовжити життя на третину

Недолік жирів

Корисні мононенасичені жири необхідні нашому організму і обов’язково повинні бути присутніми в повсякденному раціоні. В іншому випадку щитовидна залоза (а також наш мозок) не зможуть отримувати достатньо «палива» для роботи та їх здоров’я опиниться під загрозою. Жирна риба, горіхи, авокадо, оливкова олія, яйця, молочні продукти — все це має бути на нашому столі регулярно.

Соя

Соя — корисний продукт і в розумних кількостях може бути дуже корисна для здоров’я. Але у тих, хто робить її основою раціону, може розвинутися гіпотиреоз — стан, при якому щитовидна залоза не виробляє достатньо гормонів. Справа в тому, що соя — природний «сповільнювач», що не дозволяє організму поглинати йод, необхідний для нормальної роботи щитовидної залози. Так що не зловживайте!

Капуста

Капуста, редис, ріпа — дуже корисні овочі, багаті вітамінами і клітковиною, якою більшості з нас хронічно не вистачає. Але якщо є занадто багато цих овочів (і особливо в сирому вигляді), можна поставити під загрозу своє здоров’я: дослідження підтвердили зв’язок між надмірним споживанням хрестоцвітих і розвитком зобу. Вся справа в глюкозинолатах, яких багато в цих овочах: вони здатні спровокувати розвиток захворювання.

Читайте також:  Вчені: для здоров'я шкідливий сон навіть при невеликій кількості світла

Куріння

Тютюн підвищує вироблення гормонів щитовидної залози і може привести до розвитку гіпертиреозу. Крім того, токсичні речовини, що містяться в сигаретному димі, заважають нормальному засвоєнню йоду, що теж в підсумку призводить до захворювань щитовидки.

“Легкі” вуглеводи

Продукти з високим глікемічним індексом — солодощі, здоба, лапша і рис швидкого приготування — впливають на здатність організму засвоювати йод. А недолік цього мікроелемента погано позначається на стані щитовидної залози і може привести до розвитку різного роду захворювань. Тому відмовтеся від «легких» вуглеводів на користь «складних»: це піде на користь вашій фігурі, і вашому здоров’ю.

Читайте також:  Лікар радить ідеальний протизапальний продукт від болю у суглобах

Глютен

Кілька досліджень вже підтвердили прямий зв’язок між целіакією і деякими захворюваннями щитовидної залози, наприклад Хашимото. Ці ж дослідження підтвердили, що у пацієнтів, які перейшли на безглютенову дієту, наступало поліпшення. Лікарі поки не рекомендують повністю відмовлятися від продуктів, що містять глютен, але, можливо, варто трохи зменшити їх частку в раціоні і поспостерігати за реакцією організму.

Деякі види риби

Тунець, скумбрія, риба-меч — від цих сортів риби краще відмовитися. Справа в тому, що в цій рибі високий вміст ртуті, яка за хімічним складом схожа на йод і тому активно поглинається щитовидною залозою і може довго накопичуватися в організмі. Високий вміст ртуті не тільки ускладнює вироблення гормонів щитовидної залози в достатній кількості, але і підвищує ризик розвитку аутоімунних захворювань — наприклад, Хашимото.