Українці споживають безліч шкідливих і навіть небезпечних продуктів, які не лише негативно відбиваються на фігурі, але і підривають здоров’я. Від чого людям варто відмовитися взагалі і чим можна замінити — розповіли дієтологи.

Цукор — під забороною

Продукт №1, який варто виключити зі свого харчування — це цукор. Дієтолог Людмила Денисенко попереджає, що зараз у готових продуктах міститься багато прихованої сахарози.

“Це навіть хліб, сир, ковбаса, кетчуп. Всі вони містять цукор”, — пояснила OBOZREVATEL Денисенко. Тому вживати його ще і в чаї або каві не слід.

Якщо дуже хочеться, то вона пропонує використовувати натуральні солодощі, такі як стевія, кленовий сироп або мед. Але ідеальний варіант — замінити цукор у своєму раціоні слід фруктами. Але знову ж таки, варто обмежувати занадто солодкі плоди, такі як банан. Або обирати якісний чорний шоколад із вмістом какао більше 70%.

Також слід абсолютно виключити зі свого раціону солодкі газовані напої, а особливо солодкі слабоалкогольні напої.

“У них ще можуть міститися цукрозамінники, а це ще гірше. Оскільки епідемію ожиріння в США пов’язують з настанням ери цукрозамінників. Для тамування спраги треба пити чисту воду, оскільки солодка вода не втамовує спрагу, а тільки розпалює її”, — каже Денисенко.

Читайте також:  Чим небезпечна недостатня кількість води для організму

Фруктоза шкідлива?

Всупереч популярному міфу, шкідлива і фруктоза. “У магазинах є окремі полиці з продуктами для діабетиків із фруктозою. Так ось саме для цих людей фруктоза шкідлива. Оскільки просто з крові вона потрапляє в печінку і викликає стрибок інсуліну”, — пояснила лікар “Клініки дієтології Самойленко” Марта Лисевич.

Фруктоза міститься і у фруктах, але там є велика кількість клітковини. Разом вони потрапляють у кишечник і там розщеплюються, тому не відбувається стрибок інсуліну.

Також слід виключити всі продукти, які містять трансжири. Найперше маргарин і вся магазинна випічка — печиво, торти, тістечка.

“Якщо на етикетці вказано гідрогенізований жир, то це той самий маргарин. Через нього порушується обмін речовин на рівні клітин, він викликає руйнування клітинних мембран. У результаті це призводить до ризику розвитку атеросклерозу, ожиріння, метаболічного синдрому”, — каже дієтолог Лисевич.

Читайте також:  Названо несподівані причини нетипового похмілля

Як заміну краще їсти домашню випічку, яку ви приготували власними руками, використовуючи якісне масло, цільнозернове борошно.

Замість ковбаси обирайте м’ясо

Категорично треба виключити зі свого раціону чіпси, швидкорозчинні каші, супи, пюре, вермішелі, а також весь фаст-фуд.

“Чіпси і всі страви швидкого приготування — це харчове сміття. Також варто звернути увагу на насіння і солоні горішки. Уявіть, що ви сидячи перед телевізором згризли 100 грамів насіння, це зовсім небагато. Але в результаті ви отримали 50 гр жиру. А солоні горішки теж дуже калорійні і вони лише розпалюють апетит, і ти вже не помічаєш, скільки з’їв”, — пояснює лікар Денисенко.

Що стосується фаст-фуду, то за словами Марти Лисевич, там використовують ті самі трансжири, багато цукру, і некорисне борошно вищого ґатунку. “Повний букет неправильних продуктів”, — відзначає фахівець.

Також, за словами дієтолога, слід відмовитися і від ковбас. М’яса в них мало, зате багато різних шкідливих добавок, зокрема і трансжирів.

Читайте також:  Розкрито види спорту, які сприяють зниженню артеріального тиску

“Купуйте цільні шматки м’яса. Не обов’язково готувати його на пару, можна запікати, використовувати спеції, перець і сіль. Також запікати і рибу”, — впевнена Лисевич.

Все корисно в міру

Дієтолог Владислав Сластьон вважає, що не існує абсолютно шкідливих продуктів. На його думку, просто є продукти з високим вмістом некорисних речовин і низьким вмістом корисних.

“Та сама піца може бути одночасно шкідливою і корисною”, — заявив Сластьон.

Обмежувати себе варто людям із серйозними захворюваннями, такими як 3 ступінь ожиріння, діабет, гіпертонія. Для таких людей і шматочок торта може бути згубним.

“Основний принцип дієтології для людей, які ведуть нормальний спосіб життя, не відмова від шкідливих продуктів, а обмеження і контроль. Це краще, ніж людина сидітиме на суворій дієті, обмежуватиме себе у виборі продуктів, а потім зірветься і з’їсть кілограм чіпсів. В результаті заробить панкреатит із холециститом”, — каже Сластьон.

Також він звертає увагу на безпеку продуктів. Бо навіть хороша м’ясна ковбаса може містити шкідливі речовини, такі як ртуть або кадмій.