Про важливість сніданку фахівці сперечаються вже не один десяток років. Комусь подобається щільний сніданок, а хтось вважає за краще випити одну чашку кави з шоколадкою.

У дослідженні, представленому в журналі Japanese Journal of Human Sciences of Health-Social Services, вчені вивчили 525 людей похилого віку у віці 65 років і старше.

Вони визначали зв’язки між певними характеристиками способу життя та деменцією. Учасники спостерігалися протягом шести років для збирання даних про здоров’я.

Результати справді виявили деякі асоціації, особливо коли йшлося про харчові звички. Після коригування з урахуванням таких факторів ризику, як вік і стать, дані показали, що у тих, хто не снідав вранці, ймовірність розвитку деменції була вчетверо вищою, ніж у тих, хто снідав.

Читайте також:  Рідкісне прання простирадлів підвищує ризик трьох смертельних хвороб

Але не тільки пропуск першого прийому їжі може збільшити шанси зниження когнітивних функцій. Результати також показали, що в учасників, які споживають занадто багато солі, ризик деменції був у 2,5 рази вищим. У 2,7 разу більше була ймовірність деменції при регулярних перекушуваннях і відсутності збалансованої та поживної дієти.

«Згідно з нашими результатами, кілька звичок способу життя були пов’язані з деменцією, — розповідає Макі Хірано, випускниця Школи гуманітарних наук при Університеті Цукуба. — Відповідні втручання необхідні для осіб із високим ризиком, зокрема з легкими когнітивними порушеннями».