Канадські дослідники виявили, що люди, які їдять багато ультраоброблених продуктів, більш схильні до розвитку хвороби Крона.

Хвороба Крона є довічним станом, що характеризується запаленням травного тракту і відноситься до ЗЗК, запальним захворюванням кишечника. Світова статистика каже, що на цю патологію з кожним роком страждає все більше людей. Вчені констатують: таке зростання її випадків з тим, що харчування широких народних мас стає все більш «ненатуральним»: у їхньому повсякденному раціоні збільшується частка промислово обробленої їжі, що витісняє їжу домашнього приготування з натуральних продуктів.

Нове свідчення тому – знахідка канадських дослідників, які виявили, що люди, які їдять багато ультраоброблених продуктів, є більш схильними до розвитку хвороби Крона. Їхні висновки опублікував журнал Clinical Gastroenterology and Hepatology.

Фахівці з Університету Макмастера проаналізували дані понад мільйон осіб, зібрані за два роки. Проаналізувавши їх звички, дослідники зробили висновок: регулярне поїдання оброблених продуктів негативно впливає на мікрофлору кишечника.

«Надоброблені продукти зрушують кишковий мікробіом у бік дисбактеріозу. Це призводить до того, що імунна система реагує на певні мікроорганізми в кишечнику та запускає запальний шлях, який призводить до хвороби Крона».

Саме дослідження показало, що сприяти запаленню в кишечнику можуть улюблені продукти багатьох людей: сухі сніданки, курячі нагетси, шинка, чіпси, піца, солодощі. Загалом, уклали вчені, з розвитком хвороби Крона асоціюється харчування з високим рівнем червоного м’яса та низьким вмістом клітковини, цинку та калію.

Симптоми хвороби Крона. Без лікування неприємні симптоми хвороби Крона можуть бути постійними або виникати періодично.
Основними ознаками патології є:

  • діарея, яка раптово виникає
  • болі та спазми в животі (найчастіше в нижній правій частині живота)
  • кров у стільці
  • втома
  • втрата ваги
  • пригнічений емоційний стан.