При деяких захворюваннях рівень лейкоцитів падає, що спричиняє за собою зниження захисних властивостей організму.

Причини низького рівня лейкоцитів

Лейкоцити – це білі кров’яні тільця, які виконують в організмі захисну функцію. У неспецифічному і специфічному захисті організму лейкоцитам відводиться головна роль. Ці клітини здатні знищувати, як зовнішніх патогенних агентів, так і внутрішніх (продукуються в організмі). Процес перетравлення лейкоцитами патогенного матеріалу називається фагоцитоз.

В 1 літрі крові у дорослої людини міститься 4-9х109 лейкоцитів. Відхилення від цього рівня вважається ненормальним явищем, що вказує на наявність певних порушень в організмі. У новонароджених дітей кількість білих кров’яних тілець в 1 літрі крові може в 3-4 рази перевищувати таку у дорослих.

Високий (в межах норми) рівень лейкоцитів у крові, як правило, вказує на хорошу опірність організму. Це показник хорошої захищеності організму. Лейкоцити захищають наш організм від вірусних часток і бактерій, а також відновлюють тканини.

Якщо ж рівень лейкоцитів у крові низький, то це може свідчити про наявність вірусних інфекцій, а також онкологічних захворювань. Зниження кількості білих кров’яних тілець також відзначається при прийомі сильнодіючих лікарських засобів, які приймаються при вищезазначених захворюваннях. Крім того, знижений артеріальний тиск, тривалий стрес і голодування теж призводять до низького рівня лейкоцитів у крові.

Лікувальне харчування

ЛейкоцитиПідвищити рівень лейкоцитів у крові можна різноманітними способами, однак основна роль в процесі лікування відводиться дієті. Як показує практика, без дотримання дієти підвищити кількість лейкоцитів практично неможливо, навіть якщо приймати спеціальні лікарські засоби. Така дієта призначається лікарем. Зазвичай, кількість споживаних вуглеводів обмежується, замість цього харчовий раціон збагачується білковою їжею і вітамінами, особливо аскорбіновою і фолієвою кислотами. Також потрібно вживати продукти з високим вмістом холіну і амінокислоти лізину.

Вживайте гречку, овес, сирі овочі, зелень, а також свіжі фрукти і ягоди. Лікарі радять їсти овочі та фрукти червоного кольору. Підвищенню лейкоцитів у крові сприяє гранат, тому його потрібно їсти більше всього. Сприяє лікуванню і буряковий сік, який не тільки підвищує рівень лейкоцитів, але і є прекрасним профілактичним засобом від раку.

А от вживання м’яса, печінки і тваринних жирів потрібно обмежити. Замість цього лікарі радять приймати в їжу горіхи, курячі яйця, морепродукти, червону ікру та невелику кількість сухого червоного вина.

Народні засоби

Збільшити кількість лейкоцитів у крові допоможуть і народні засоби. Дуже популярним таким засобом є настій буркуну. Треба взяти 2 чайні ложки трави, подрібнити, залити 1,5 склянками холодної води і настоювати впродовж 4-х годин. Приймається такий настій 2-3 рази на добу протягом місяця.

Ефективним засобом для підвищення рівня лейкоцитів в крові є і відвар вівса. Для цього беремо 2 столові ложки неочищеного вівса і заливаємо 2 склянками гарячої води. Після чого кип’ятимо протягом 15 хвилин. Готовий відвар процідити і пити по півсклянки 3 рази на добу протягом 1 місяця.

При зниженому рівні лейкоцитів допомагає і квітковий пилок. Його змішують з медом у пропорції 2:1 і настоюють протягом 3-х днів. Такий настій приймають по 1 чайній ложці, запиваючи молоком.

Як підвищити рівень лейкоцитів після хіміотерапії

Хіміотерапія – це необхідна процедура, здійснювана за наявності онкологічного захворювання. Багатьом відомо про негативні наслідки хіміотерапії, і одним з таких є катастрофічне зниження лейкоцитів у крові.

Зазвичай, після хіміотерапії для підвищення лейкоцитів лікарі призначають спеціальні препарати – колонієстимулюючі фактори. Ці препарати з одного боку збільшують тривалість життя лейкоцита, а з іншого боку – прискорюють процес їх дозрівання і вивільнення із кісткового мозку.

До препаратів, що підвищують рівень лейкоцитів, відносяться метилурацил, лейкоген, ленограстім, лейкомакс, нейпоген, філграстим та інші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НИЗЬКИЙ ГЕМОГЛОБІН: ЩО РОБИТИ?

ЗАХВОРЮВАННЯ КРОВІ І ЇХ ЛІКУВАННЯ