Якщо ноги набрякають так, що боляче надягати звичне взуття, вами опановує паніка і бажання влаштувати Гуглу допит із пристрастю: що відбувається?! У більшості випадків — нічого страшного! Лікар-ортопед розповідає про те, чому ноги можуть виглядати і відчувати розпухлими, і що з цим робити.

Ви провели на ногах цілий день

Якщо ви бігали весь день по справах – це і може виявитися причиною розпухлих ніг. Щоб не доводити справу до набряків, намагайтеся знаходити пару хвилин на перерву і відпочинок, яким би насиченим і виснажливим не був ваш день. Хороші новини: за ніч відпочинку все повинно само по собі пройти.

Читайте також:  Білкові продукти, через які можна набрати зайву вагу
Ви носите вузьку взуття

Гостроносі туфлі або сандалі на тугій шнурівці ідеальної взуттям не назвеш. Пальці затиснуті, перетягнуті ремінцями щиколотки – будь-яка перешкода руху крові в ногах призводить до їх набряканню. Відзначайте: якщо роззувшись, ви помітили опухлі пальці – з цією парою взуття потрібно бути напоготові. Дійсно зручне взуття повинне володіти трьома якостями: підтримувати звід стопи, мати амортизуючий чіп і пом’якшує поштовхи підошву.

Ви набрали зайву вагу

Набір ваги може привести до набряканню ніг. На жаль, позбутися від набряклості допоможе тільки схуднення. Те ж саме стосується вагітних, особливо в останньому триместрі. Під час вагітності організм жінки виробляє на 50% більше крові та інших рідин для підтримки розвитку плода та підготовки тазової обрости до пологів. Все це може призвести до набряклості ніг. Що робити? Носити зручне взуття, яка не викличе додаткового набрякання і частіше піднімати ноги.

Читайте також:  Психологи розповіли, які риси особистості негативно впливають на пам'ять
У вас порушена циркуляція крові

Якщо обидві ноги розпухли і нічого з попередніх пояснень не підходить для вашого випадку, можливо, варто запідозрити порушення циркуляції крові, наприклад, варикозне розширення вен, венозна недостатність або, в рідких випадках, тромб. Якщо ви підозрюєте ці порушення, неодмінно зверніться до лікаря.

У вас інфекція

Бактеріальна або грибкова інфекція на нозі (включаючи пальці ніг і проміжки між ними) може викликати сип, який призведе до запалення. Лікар зможе призначити вам антибіотик для усунення інфекції, що в результаті дозволить зняти набряклість.