Наукові фахівці з Університету Східної Англії встановили, що зближення з природою покращує здоров’я, знижуючи ймовірність розвитку ряду небезпечних захворювань. На користь цього висновку свідчать дані аналізу про самопочуття 290 мільйонів осіб з 20 країн світу.

«У людей, які проживають або проводять багато часу на природі, знижується ризик розвитку діабету 2 типу, серцево-судинних захворювань, ранньої смерті, передчасних пологів, стресу і високого артеріального тиску», – цей висновок учених опублікована в журналі Environmental Research.

В ході дослідження порівнювалися показники здоров’я людей, у яких обмежений доступ до природних зон і парків, з показниками тих, хто, навпаки, часто перебував на лоні природи. Автори проекту виявили, що у людей, які живуть близько до природи або часто бувають у місцях зелених, багатих рослинністю зон – більш низький діастолічний артеріальний тиск і більш урівноважений серцевий ритм, а, крім того, вони менше схильні до стресу, діабету 2 типу, ризику ранньої смерті і краще сплять.

Читайте також:  "Сови" схильні до більшого ризику хвороб серця

«Вплив природи сприяє зміцненню здоров’я, попереджаючи розвиток різних захворювань. Наше дослідження показує, що проведення часу на природі настільки корисно, що може мати клінічне значуще вплив», – сказав у зв’язку з цим один з авторів дослідження професор Енді Джонс.

За однією з версій флора виділяє фітонциди – органічні сполуки з антибактеріальними властивостями. Їх вплив на організм і робить його міцнішим.

Джерело: МедікФорум