Наукові фахівці з Університету Східної Англії встановили, що зближення з природою покращує здоров’я, знижуючи ймовірність розвитку ряду небезпечних захворювань. На користь цього висновку свідчать дані аналізу про самопочуття 290 мільйонів осіб з 20 країн світу.

«У людей, які проживають або проводять багато часу на природі, знижується ризик розвитку діабету 2 типу, серцево-судинних захворювань, ранньої смерті, передчасних пологів, стресу і високого артеріального тиску», – цей висновок учених опублікована в журналі Environmental Research.

В ході дослідження порівнювалися показники здоров’я людей, у яких обмежений доступ до природних зон і парків, з показниками тих, хто, навпаки, часто перебував на лоні природи. Автори проекту виявили, що у людей, які живуть близько до природи або часто бувають у місцях зелених, багатих рослинністю зон – більш низький діастолічний артеріальний тиск і більш урівноважений серцевий ритм, а, крім того, вони менше схильні до стресу, діабету 2 типу, ризику ранньої смерті і краще сплять.

«Вплив природи сприяє зміцненню здоров’я, попереджаючи розвиток різних захворювань. Наше дослідження показує, що проведення часу на природі настільки корисно, що може мати клінічне значуще вплив», – сказав у зв’язку з цим один з авторів дослідження професор Енді Джонс.

За однією з версій флора виділяє фітонциди – органічні сполуки з антибактеріальними властивостями. Їх вплив на організм і робить його міцнішим.

Джерело: МедікФорум