Кісточки від вишень і черешень ковтати не можна, тому що всередині них міститься речовина амігдалін, що перетворюється на отруту і шкодить здоров’ю.

Про це розповіла на своїй сторінці в Facebook в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, уточнивши, як можна їсти літні продукти з максимальною користю.

Зокрема, вона порадила включити ягоди в свій щоденний раціон. Для дорослої людини треба 300-400 грамів. Ягоди насичені нутрієнтами, тому цієї кількості достатньо.

“Вітамін С, що міститься в ягодах – водорозчинний, тому коли його концентрація в крові досягає порогового значення, нирки починають його виводити. Решта біологічно активних сполук також виводиться нирками і не накопичується. Ягоди багаті клітковиною, її близько 2-6%. Тому якщо ви з’їли кілограм черешні або полуниці (а таке цілком можливо), то спожили денну норму розчинних і нерозчинних рослинних волокон”, – пояснила Супрун.

Більш того, вона закликала полоскати рот водою після вживання ягід або фруктів, тому що кислота може нашкодити емалі зубів. Також потрібно купувати і збирати ягоди вранці, після чого тримати їх в холодильнику. Низькі температури перешкоджають гниттю і руйнуванню біологічно активних сполук.

“Замочуйте ягоди і фрукти в розчині соди. Це потрібно для зменшення вмісту пестицидів, якими обробляють ягоди при вирощуванні та транспортуванні. Потрібно взяти 2 чайні ложки соди і розчинити в літрі води. Якщо ви впевнені, що ягоди нічим не були оброблені, їх все одно варто помити”, – додала Супрун.

Продовження на наступній сторінці: 1 2