Багато хто вважає посмішку, яка піднімає щоки і збирає зморшки навколо очей, щирою. Але нове дослідження Університету Карнегі-Меллона ставить під сумнів те, що цей радісний вираз обличчя обов’язково відображає реальні почуття людини.

Насправді, ці “усміхнені очі” або посмішка Дюшенна пов’язані з інтенсивністю посмішки, і не служать індикатором того, щаслива людина чи ні. Такі дані повідомляє Джеффрі Жирар, автор дослідження.

Вчені набрали 136 добровольців, які погодилися записувати вирази обличчя в міру виконання лабораторних завдань, покликаних викликати у них радість, збентеження, страх або фізичний біль. Після кожного завдання волонтери оцінювали, наскільки сильно вони відчували різні емоції.

Читайте також:  Темні плями на певних ділянках шкіри названі ознакою діабету

Нарешті, команда зняла на відео посмішки, що виникають під час виконання цих завдань, і показала їх іншим учасникам, які намагалися вгадати, скільки позитивних емоцій відчували добровольці, посміхаючись. Результати були представлені в журналі Affective Science.

Хоча посмішки Дюшена становили 90% від тих, які виникали при повідомленні про позитивні емоції, вони також становили 80% від посмішок, що виникали при відсутності позитивних емоцій. Таким чином, висновок про те, що посмішка Дюшена співвідноситься з позитивними емоціями часто помилковий.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News