Чи може секс служити засобом від застуди і грипу (ГРЗ і ГРВІ), головного болю і того, що відчувають жінки в критичні дні? Швейцарські вчені стверджують, що може.

Їх дослідження показали, що організм під час статевого акту мобілізується настільки, що здатний знищити віруси ГРВІ, особливо на початку захворювання. Виявляється, під час оргазму в крові різко зростає кількість природних “клітин-кілерів” – антитіл, здатних знищувати хвороботворні бактерії і віруси.

Завдяки цьому зміст ворожих мікробів і мікроорганізмів на слизових оболонках, у тому числі і дихальних шляхів, знижується в рази. А значить, заняття сексом в сезон епідемій допомагає зміцнити нашу імунну систему, не менш ефективно ніж вживання часнику та інших народних засобів.

Крім того, приємні дотики і ласки запускають біохімічний процес, під час якого знижується рівень гормону кортизолу, що виділяється при стресі. А адже саме стрес займає одну з лідируючих позицій у списку чинників, що сприяють виникненню і розвитку різних захворювань.

Якщо ж сексуальний контакт – всього лише “спорт”, а не прояв любові і ніжності до партнера, то ніякий гормональний сплеск не додасть вам радісних переживань. Тому не варто використовувати випадкові статеві зв’язки для зміцнення свого імунітету. Повірте, цим ви зробите собі тільки гірше.

До того ж існує цілком реальний ризик підчепити цілий ряд інфекцій, що передаються статевим шляхом. В цьому випадку вашому ослабленому організму доведеться боротися вже з цілим букетом захворювань.

Не слід забувати і про те, що під час застуди секс може представляти небезпеку заразитися грипом від хворого партнера. Інша справа, якщо мова йде про звичайну застуду, коли буде корисно трохи пропотіти, виробивши ендорфіни, і заснути безтурботним сном немовляти після отриманого задоволення.

Аргументами “за” секс під час застуди є;

  • організм краще справляється з хворобою на ранній стадії її розвитку за рахунок посилення імунітету,
  • інтенсивне і часте дихання під час застуди допомагає краще вентилювати легені,
  • заняття любов’ю сприяє виробленню ендорфінів, у хворого поліпшується настрій і сон, зменшується інтенсивність проявів симптомів, прискорюється процес одужання від хвороби.

Аргументи проти занять сексом під час хвороби:

  • існує ризик зараження для здорового партнера,
  • фізичні навантаження, які виникають при сексі, здатні послабити хворого, ускладнити перебіг хвороби і підсилити прояв її характерних та супутніх симптомів (проблеми з серцем, тиском, підвищена температура тіла, загальна слабкість тощо),
  • при заняттях любов’ю відбувається перевитрата енергії, необхідної організму для боротьби з захворюванням,
  • наявність кашлю, нежиті, головного болю у одного з партнерів не додасть приємних відчуттів при сексі.

Не можна не відзначити, що любовні ігри можуть стати приємним “ліками” і принести користь, а не шкоду, лише в разі обопільної згоди на його “прийом”. До того ж, треба чітко оцінювати тяжкість того чи іншого захворювання і можливі наслідки зловживання сексом на різних стадіях розвитку хвороби.

Словом, секс, як і будь-які інші ліки, повинен використовуватися з урахуванням усіх наявних обставин, сприятливих і несприятливих чинників. У будь-якій ситуації достатньо і інших способів проявити свою любов і турботу про дорогу людину, у яких вона так потребує під час хвороби.

Ставтеся дбайливіше один до одного, займайтеся любов’ю тільки з самими дорогими вам людьми і будьте здорові!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИ МОЖНА ПРИЙМАТИ ВАННУ ПРИ ЗАСТУДІ?

СПОРТ ПІД ЧАС ЗАСТУДИ – КОРИСТЬ ЧИ ШКОДА?