Некогнітивні навички і когнітивні здібності вносять важливий внесок в освітній рівень (кількість років формальної освіти, яку людина завершує) і ведуть до успіху протягом усього життя. До такого висновку прийшла міжнародна група вчених.

Однак життєві результати залежать не тільки від когнітивних здібностей, але і від успадкованих генів. До цих пір виникали питання про те, наскільки некогнітивні навички важливі в цьому питанні і дослідження, представлене в журналі Nature Genetics, дає відповідь.

«З загального генетичного впливу на рівень освіти, що називається спадковістю, когнітивні здібності склали 43 відсотки, а некогнітивні навички – 57 відсотків», – зазначають автори.

Читайте також:  Вчені: Гаряча їжа допоможе людям схуднути

Вчені виявили, що генетика некогнітивних навичок, пов’язаних з рівнем освіти, також пов’язана з підвищеним ризиком шизофренії, біполярного розладу, обсесивно-компульсивного розладу і нервової анорексії.

“Цей результат застерігає нас від спрощеного уявлення про хороші або погані генетичні варіанти. Той же генетичний варіант, який привертає когось до продовження навчання, може підвищити ризик розвитку шизофренії або іншого серйозного психічного розладу”, – підкреслюють автори.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News