Вчені з Фінляндії з’ясували, що діти молодшого віку демонструють більш погану успішність, якщо вони народилися в кінці року. А ось діти, котрі з’явилися на світ на початку року мають певні переваги.

Якщо ваша дитина народилася в грудні, то в школі вона буде вчитися, з більшим ступенем ймовірності, гірше, ніж ті діти, які з’явилися на світ в січні. До такого висновку прийшли фінські вчені з Університету Турку.

Вони проаналізували на першому етапі обсяг інформації по 400 000 дітей, що народилися у Фінляндії з 1996 по 2002 роки. У цю когорту не включали близнюків. На другому етапі спостереження зосередили за більш ніж 3 000 дітей, що склало 0,8% від вихідної вибірки.

Читайте також:  Як прожити довше: сім експертних порад щодо харчування людям за 60

У цих дітей були діагностовані конкретні порушення в процесах навчання. Наприклад, їм гірше давалися читання, письмо і математика. Вчені пов’язують це з тим, що народжені на початку року діти мали перевагу в кілька місяців в порівнянні з тими, хто з’явився на світ в кінці року. Наприклад, якщо дитина вступає в школу у віці 6 років, і цей вік повинен наступити в грудні, то батьки часто відправляють її в клас ще п’ятирічною.

Вважається, що так буде краще, ніж якщо вона піде в школу за два місяці до 7 років. Але народжені в січні діти сідають за парти набагато більш зрілими. Дослідники вважають, що цю різницю в кілька місяців, яка багатьом здається несуттєвою, треба обов’язково враховувати не тільки психологам і педагогам, а й педіатрам, пише yle.fi.

Читайте також:  Дієтолог пояснила, кому не можна їсти багато кавунів та динь