З чого роблять шампунь, чи небезпечний  його склад для волосся і шкіри голови, чи краще використовувати звичайне мило? Чим відрізняється шампунь і гель для душу.

Склад шампуню

Майже всі сучасні шампуні містять у своєму складі не мильну основу, як в шампунях п’ятдесят років тому, а лаурилсульфат. Його плюси в тому, що він дешевий, добре піниться, і відмиває волосся від жиру набагато краще мила.

Але існує і кілька вагомих мінусів. По-перше, лаурилсульфат (іноді його плутають з сульфатом натрію) пошкоджує мікроструктуру волосся, і в нього швидше всмоктується бруд, по-друге, він робить шкіру голови тоншою, і прискорює її старіння.

Чи варто мити голову милом?

Часте використання шампунів на основі лаурилсульфат веде до того, що волосся брудниться набагато швидше. Ви звикаєте мити голову практично щодня, що шкідливо як для шкіри голови, так і для самого волосся.

Використання мильних розчинів менш шкідливо, але мінус в тому, що натуральне мило відмиває помітно гірше, та й запах не завжди приємний. Але, все одно, найкращий вихід – пошук шампуню, що не містить небезпечного лаурилсульфату.

Шампунь від лупи

Варто чітко розмежувати лікувальні шампуні від лупи, які продаються в аптеках, і вимагають лише періодичного використання, від масових марок, які обіцяють все підряд, включаючи позбавлення від лупи.

Шампунь з аптеки, швидше за все, дійсно вилікує волосся. А ось шампунь з супермаркету містить пірітіон цинку, який лише подрібнює частинки лупи, роблячи їх менш помітними. Як тільки шампунь закінчиться, лупа повернеться.

Кінський шампунь

Кілька років тому, завдяки серіалу «Секс у великому місті», в ужиток модниць увійшов справжній кінський шампунь. Його рецептура вельми близька до звичайного, але він додатково містить колаген і силікон.

Ці речовини дійсно роблять волосся пишними і густими, але лише на короткий проміжок часу. «Кінські» дози шкідливі для людського волосся, і викликають його ослаблення і подальше випадання.

Шампунь або гель для душу?

Дуже багатьом цікаво, чим же відрізняються шампунь і гель для душу. Якщо порівнювати із звичайним шампунем на основі лаурилсульфату, то принципова відмінність лише в концентрації цієї речовини і різних ароматизаторах.

Іншими словами, ви можете спокійно мити голову гелем для душу, і з волоссям абсолютно нічого не трапиться. Деякі виробники навіть почали випускати продукт «3 в 1»: шампунь, гель для душу і піна для гоління.

При купівлі шампуня в супермаркеті уважно читайте етикетку – якщо в складі вказаний лаурилсульфат (амонію лаурил сульфат, натрію лаурилсульфат) або пірітіон цинку (цинк Pyrithione), то краще виберіть інший продукт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧОМУ НЕБЕЗПЕЧНО МИТИ ГОЛОВУ

ПРАВДА ПРО ЗУБНУ ПАСТУ