Вчені заявили про те, що кращими борцями з зайвою вагою є кальцій, селен і цинк.

Тим, хто мріє схуднути, потрібно приділяти достатньо уваги цим трьом мінералам, – цю думку фахівців опублікував журнал Lady Health. За їх словами, достатнє надходження кальцію в організм корелює з помірною активністю гормону кальцитріолу, спонукає організм гальмувати розпад жирів і збільшувати обсяг жирового прошарку в тілі.

«Кальцій також сприяє втраті жиру за рахунок зменшення кількості дієтичного жиру, який поглинається шлунком», – зазначили вчені.

Інший мінерал, селен, вкрай важливий для нормальної функції щитовидної залози. Низький рівень селену може порушувати вироблення гормонів щитовидної залозою і сприяти гіпотиреозу. При даному порушенні жирова маса накопичується в організмі, замість того, щоб активно витрачатися для підтримки метаболічних процесів.

Читайте також:  Неприємний запах з рота може сигналізувати про небезпечні хвороби

Недолік цинку в організмі загрожує уповільненням обміну речовин, що підтвердилося дослідженнями, які проводилися в стінах Масачусетського університету. За словами вчених, дефіцит мінералів може бути викликана недостатнім вживанням продуктів з їх вмістом, так і проблемами з їх засвоєнням організмом або внутрішніми порушеннями. Наприклад, дефіцит цинку часто розвивається у людини на тлі перебоїв з діяльністю щитовидної залози, хворобами печінки.

В раціоні харчування чудовими джерелами кальцію є молочні і кисломолочні продукти, цинку – яйця, морепродукти, томати, буряк, селену – горіхи і насіння, бобові, сухофрукти.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News