ГоловнаНовини Здоров'яЧистка кишечника: небезпечні продукти і ліки

Чистка кишечника: небезпечні продукти і ліки

Для багатьох сучасних людей типові проблеми з травленням і хвороби, нерідко створені нераціональним харчуванням, їжею всухом’ятку, частими стресами і малорухливим способом життя. Однак сумнівні публікації сайтів альтернативної медицини твердять про те, що біль, відрижки, метеоризм і здуття живота, нездоровий колір обличчя і нездужання — це ознака того, що кишечник накопичив «токсини і шлаки», і йому «необхідна чистка». З цією метою пропонується використовувати продукти харчування, певні напої та трав’яні відвари, а часом і ліки (в тому числі і продавані цими сайтами). Чи варто чистити кишечник, чи не небезпечно це?

Кишечник

Хвороби травлення та «чистки»

Сьогодні альтернативна медицина пропонує різні методи очищення кишечника і всього організму. Частина з них відносно безпечна, але більшість методик може завдати шкоди пацієнтам, особливо тим, що мають хронічні хвороби травлення, внутрішніх органів або відхилення в обміні речовин. Тому перед будь-якою процедурою, яку хотілося б провести, варто порадитися з лікарем. Швидше за все, фахівець відрадить від подібних експериментів, а при деяких патологіях і хворобах — категорично їх заборонить. Будь-які експерименти з продуктами харчування або ліками «для чищення» заборонені при наявності геморою, виразкової хвороби або колітів, наявності поліпозу кишки або раніше мали місце кишкових кровотечах. Не менш небезпечні очищення кишечника при наявності хвороб печінки і нирок, каменях у жовчному міхурі або гастритах, панкреатитах.

Читайте також:  Дієтологи: від цих корисних продуктів на животі росте жир
Якщо є дискомфорт і здуття живота?

Нерідко «зашлакованості кишечника» і «отруєнню токсинами» в силу цього приписують такі симптоми як дискомфорт після їжі, здуття живота, метеоризм і відрижки, нездужання, проблеми з шкірою і багато що ще. В реальності ж подібні відчуття нерідко стають результатом неправильного харчування з надлишком газоутворюючих продуктів, жирної їжі, їжі всухом’ятку або розмов за столом. Нерідко проблема здуття живота усувається і без яких-небудь очисних заходів, лише за рахунок перегляду харчування, відвідування лікаря та обстеження. Можуть бути причинами такого симптому хвороби кишечника, печінки або підшлункової залози, при яких порушується виділення ферментів, переварює їжу. Крім того, здуття живота може бути симптомом непереносимості окремих видів їжі (наприклад, молока). Деякі методи очищення кишечника (клізми, певні продукти харчування або напої, голодування або деякі ліки) можуть не тільки не усунути, а ще й посилити здуття живота, приводячи до погіршення стану.

Продукти харчування для чищення кишечника

Всі знають про те, що певні продукти харчування крім своєї харчової цінності, мають ще й певні ефекти щодо травлення — вони можуть послаблювати стілець або закріплювати його, пов’язують деякі компоненти їжі, ускладнюють всмоктування певних компонентів. Ґрунтуючись на цих властивостях продуктів харчування, альтернативна медицина пропонує рецепти очищення кишечника від «зашлакованості». Частина методик цілком схвалюється медиками, їх використовують в розвантажувальних днях, щоб активізувати перистальтику, усунути набряклість або «струсити» травлення. Використовують фрукти, висівки, каші. Їх рекомендовано вживати протягом дня в кілька прийомів замість звичайних продуктів харчування. Переносимість таких «чисток» індивідуальна, і без контролю лікаря замість легкості і полегшення може призвести до неприємних симптомів — болю в животі, газоутворення або діареї.

Читайте також:  Дієтологиня назвала небезпечні при вживанні в спеку напої

Корисними для легкого чищення кишечника є свіжі овочі і салати з них. Ці продукти харчування за рахунок вмісту в них клітковини, посилюють перистальтику, допомагають нормалізувати стілець, не дають їжі застоюватися в товстій кишці, піддається бродінню і гниттю. Але не варто захоплюватися подібними методами, практикуючи їх щодня, замінюючи ними звичне харчування, це може призвести до негативних результатів замість очікуваних позитивних зрушень.

Екстремальні методи: болі в животі, діарея і нездужання

Серед рецептів альтернативної медицини є і досить небезпечні для здоров’я і самопочуття способи, що призводять до проносів, болі в животі і вираженого нездужання, загострення хронічних патологій. Так, прийом всередину сольового розчину, причому у великому обсязі, загрожує розладами водно-сольового обміну, сильним проносом, на тлі якого розвивається переймоподібний біль у животі. Подібна «чистка» може закінчитися лікарняним ліжком з нападом холециститу або панкреатиту, вираженим зневодненням і судомами.

Для людей з хворобами печінки та холециститом небезпечна чистка за рахунок прийому рослинних масел і жовчогінних соків, відварів або настоїв. Різка активізація відтоку жовчі з міхура на тлі наявних конкрементів загрожує жовчною колькою. Біль при ній розвивається різко, на тлі нудоти і нездужання, загрожує оперативним втручанням.

Читайте також:  Експерт назвав серйозні наслідки жорстких дієт
Ліки і чищення ними

Найбільш популярні ліки, які застосовують для чисток в альтернативній медицині — це проносні і сорбенти. Так, часто рекомендують застосовувати таблетки сени або відвари, настої, або інші рослинні компоненти з проносним ефектом. Хоча це і натуральні рослинні ліки, це зовсім не означає, що вони «м’які» і нешкідливі. Велика кількість відвару або таблетки, прийняті без консультації з лікарем, можуть викликати біль і сильні спазми кишечника, виражену і тривалу діарею. А методика, що використовує проносні ліки для очищення організму і кишечника, передбачає їх тривалий прийом, часом до тижня і більше. Подібні експерименти небезпечні, вони можуть привести до серйозних проблем з травленням.

Не менш часто використовують ліки з абсорбуючими властивостями — активоване вугілля, таблетки інших сорбентів. З метою чищення передбачається прийом одночасно не менше 10-20-ти штук активованого вугілля, що небезпечно для організму. Вугілля в такій дозі може формувати запори і сорбує без вибірковості не тільки небезпечні для тіла з’єднання, але і мінеральні, вітамінні компоненти. Часте використання такого методу загрожує порушенням мікробного балансу кишечника, що в підсумку не поліпшить, а погіршить стан.

Джерело: medaboutme

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News