Багатьом тисячам жінок загрожує підвищений ризик смерті від раку яєчника, який у них виявлять на пізній стадії. А все тому, що лише 20% знають про те, що здуття – один з найголовніших симптомів цієї хвороби.

Багатьом тисячам росіянок загрожує ризик смерті від раку яєчників, як показало нове дослідження. А все тому, що тільки 20% жінок знають про те, що здуття є одним з головних симптомів цієї підступної хвороби. На жаль, більшість представниць прекрасної статі не сприймають здуття, як щось серйозне, навіть якщо цей симптом зберігається протягом тижнів і місяців. Саме тому, коли пухлину все-таки виявляють, вона виявляється на останній стадії, коли зробити вже нічого не можна.

Проведений у Великобританії опитування показало, що 71% жінок вважають ущільнення в грудях або в пахвах можливим симптомом раку грудей. Але лише 20% представниць прекрасної статі знають про те, що здуття може бути чимось більш серйозним, ніж просто одним з наслідків розлад травлення. Між тим рання діагностика це найефективніший засіб перемоги над раком яєчників, дуже важливо звертати увагу на такі симптоми, щоб вчасно пройти обстеження і лікування.

Статистика показує, що у пацієнток 90% шансів на виживання, якщо рак яєчників виявляють на перший або другий стадії, але якщо хвороба виявляється на четвертій стадії, то ця цифра падає до фатальних 10% і менше. Даний рак дуже важко виявити заздалегідь саме з-за того, що його симптоми часто не сприймають всерйоз і вважають наслідком проблем з травленням. До інших характерних ознак раку яєчників, які теж не варто ігнорувати, відносять втрату апетиту, болі в області таза і живота, а також збільшену потребу в сечовипусканні.

Джерело: МедікФорум