В кружках для пиття з емалевим покриттям може міститися небезпечний рівень свинцю. До такого висновку прийшли дослідники з Університету Плімута в Великобританії.

Емальовані кружки і склянки для пиття, включаючи пивні келихи і ємності для інших алкогольних напоїв, можуть містити потенційно шкідливий рівень свинцю і кадмію. Британські вчені провели 197 тестів на 72 нових і вже використаних гуртках і склянках, включаючи винні і пивні келихи. В 139 тестах був виявлений свинець, а ще 134 кадмій, як на поверхні посуду, так і в ободках. При цьому концентрація свинцю часом перевищувала гранично допустиму в тисячу (!) раз.

Читайте також:  Доведено: фастфуд небезпечний для здоров'я печінки

Тести показали, що фрагменти фарби часто відлітають від келихів і кухлів, а це означає, що вони можуть потрапити в організм людини разом з напоями. Присутність шкідливих елементів, безумовно, небезпечно для здоров’я людини і навколишнього середовища, як підкреслюють вчені. Але вони були здивовані, коли виявили настільки високий рівень свинцю і кадмію. Поглинання цих субстанцій в тривалій перспективі може спровокувати злоякісні новоутворення.

Понад 70% кухлів і склянок дали позитивну реакцію на наявність свинцю, при цьому даний метал містився у всіх відтінках, включаючи і золотисті листя. Приблизно така ж кількість продукту містив кадмій, та найвищі його концентрації зустрічалися в червоної емалі. Концентрація свинцю в продуктах становила від 40 до 400 тисяч частинок на мільйон, а рівень кадмію – від 300 до 70 000 частинок на мільйон. При цьому, на думку експертів, гранично допустимим рівнем даних металів в питних келихах і склянках є 200 і 800 частинок на мільйон, відповідно.

Читайте також:  6 методів догляду за шкірою, які дійсно працюють

Джерело: MedikForum