Йогурт давно входить в щоденний раціон багатьох жителів планети. Дієтологи навперебій розповідаю про те, як важливо і корисно регулярно вживати цей кисломолочний напій. Однак не всі знають, які приховані ефекти може дати така дієта.

Виявляється, майже всі корисні властивості йогурту пов’язані з наявністю в ньому особливих корисних бактерій-пробіотиків, пише видання про їжу Eat This, Not That!. Вони потрібні кишечнику для відновлення мікрофлори і придушення збудників хвороб.

Багато виробників йогуртів піддають їх перед упаковкою пастеризації, а це вбиває всі корисні властивості напою. Тому потрібно уважно стежити, щоб йогурт був «живим» – тобто, не підданим пастеризації. Це зазвичай пишуть на етикетці.

Корисні бактерії потрібні не тільки кишечнику, а й імунітету. Здорова мікрофлора перешкоджає потраплянню в кров токсинів і хвороботворних мікроорганізмів. Крім того, корисні бактерії стимулюють синтез природних антитіл і імунних клітин, таких як лімфоцити і Т-клітини. Також пробіотики покращують пам’ять, настрій, знижують тривожність і стрес, допомагають впоратися з пригніченістю і депресією.

Пляшка йогурту може обдурити голод. Після вживання навіть невеликої кількості йогурту, шлунок пошле в мозок сигнал, що він ситий. Такий ефект досягається за рахунок високого вмісту в йогурті білків, жирів і вуглеводів.

Крім того, організм отримує з йогурту кальцій, фосфор, магній і калій. Все це важливі і потрібні для здоров’я мікроелементи. Тому після вживання йогурту можна відчути прилив життєвих сил.

Однак важливо пам’ятати, що багато йогурти містять цукор, і після вживання викликають різкий стрибок рівня глюкози в крові. Тому дієтологи рекомендують пити тільки натуральний йогурт без цукру, а для поліпшення смаку додавати в нього фрукти, ягоди, ваніль або корицю.