Погіршення фізіологічних функцій в організмі людини пов’язано не тільки з віком, але і з різними захворюваннями, в числі яких серцево-судинні, неврологічні і рак. За словами лікарів, прогресуванню старіння організму сприяє в тому числі окислювальний стрес і хронічне запалення, однією з ознак якого може бути високий холестерин. Справитися з ним допоможе звичайний часник.

Дослідження за участю тварин і людей показують, що часник є ефективним засобом боротьби з підвищеним холестерином. При цьому в більшості експериментів учасникам давали приблизно 0,5-1 г часнику в день.

В одному дослідженні, опублікованому в NLM, вчені проаналізували дію часнику як додаткового засобу для зниження холестерину. Вони провели систематичний огляд, який включав мета-аналіз опублікованих та неопублікованих рандомізованих контрольованих досліджень. Всього було проаналізовано 16 наукових робіт.

В результаті було виявлено, що часник здатний знижувати рівень загального холестерину на 12%. “Падіння [рівня загального холестерину] спостерігалося після одного місяця терапії і зберігалося протягом як мінімум шести місяців”, – відзначили вчені.

Крім того, дослідження показали, що добавки часнику значно знижують кров’яний тиск. В ході одного з них було встановлено,що вживання 600-1, 500 мг витриманого екстракту часнику було настільки ж ефективним, як і дія препарату атенолол. Інші роботи також показали, що овоч підвищує імунітет, зменшує окислювальний стрес і запалення в організмі, збільшуючи тривалість життя.