Незважаючи на незвичайний набір інгредієнтів для приготування сирного чаю, він набирає все більшої популярності по всьому світу. Однак чи так корисний цей модний напій для здоров’я?

Любителі сирного чаю цінують його за поєднання смаків – солоного, солодкого, гіркого і гострого одночасно. Основою напою, також відомого як naigai cha, є чорний або зелений чай.

Для верхнього шару використовується збитий в густу піну вершковий сир. Деякі варіанти сирного чаю посипають морською сіллю, зеленим чайним порошком або медом. Це часто робиться, щоб надати напою легкий, пікантний відтінок, пише Food.news. Найчастіше піну з вершкового сиру поливають згущеним молоком.

Сам чай – основа напою – сповнений антиоксидантів. Зелений чай, зокрема, багатий катехінами, сполуками, які допомагають захистити клітини від пошкодження і запалення. Однак всі переваги чаю можуть обнулити сир і підсолоджувачі, а також інші добавки – через велику кількість жиру, цукру і солі.

Наприклад, цукор в ході досліджень був пов’язаний із запаленням і багатьма негативними наслідками для здоров’я. У їх числі – підвищений ризик розвитку діабету другого типу, ожиріння, серцево-судинних захворювань і деяких видів раку.