Міжнародна група вчених виявила раніше невідомий тип вірусу в пробах рідин організму людини. Дослідники шукали віруси, які заражають бактерії, відомі як бактеріофаги. Команда визначила в цілому 43 бактеріофага в зразках рідин організму людини.

Значення відкриття для боротьби зі стійкістю до антибіотиків

Відкриття таких фагів в організмі людини особливо важливо, оскільки вони можуть передавати гени стійкості до антибіотиків бактерій. Отже, необхідна інформація про поширеність і частоту фагів у людей, а також про взаємини між ними. Висновки групи з Університету медичних наук ім. Карла Ландштейнера під керівництвом Віденського університету ветеринарної медицини, які в даний час опубліковані в міжнародному журналі, внесуть істотний внесок в цьому відношенні.

«Темна матерія» людського організму

Експерти описують це явище як «вірусну темну матерію» в організмі людини – лише деякі дослідницькі групи по всьому світу вивчали фаги у людей.

Баланс між різними типами бактерій має вирішальне значення для здоров’я. До того ж, фаги атакують певні бактерії, які, в свою чергу, можуть серйозно порушити бактеріальне рівновагу.

“Підвищення стійкості до антибіотиків є основною проблемою, яка росте в усьому світі, і ми досі дуже мало знаємо про те, яким чином фаги сприяють цьому”. – йдеться в дослідженні.