Перед Новим роком 2018 в Україні заборонили продавати відомі препарати від болю в кишечнику, запорах, діареї. Мова йде про Панкреатин і Лінекс.

Напередодні новорічних свят популярні ліки від переїдання і здуття вилучаються з продажу.

Тимчасово заборонена реалізація та застосування препарату Панкреатин, порошок (субстанція) у поліетиленових мішках для виробництва нестерильних лікарських засобів, серії 222.621, виробництва Німеччини, – йдеться в розпорядженні на порталі Держслужби з лікарських засобів.

Панкреатин використовується при порушеннях в підшлунковій залозі, покращує процес травлення і показаний при захворюваннях, що супроводжуються порушеннями процесу травлення, пов’язаних з зовнішньосекреторною недостатністю підшлункової залози: муковісцидозі, хронічному панкреатиті, а також після резекції тонкого кишечника і шлунка, при порушеннях травлення їжі, метеоризмі, при прискоренні проходження їжі через кишечник, діареї, при захворюваннях кишечнику, органів гепатобиларной системи;

Також Панкреатин допомагає при вживанні важкоперетравлюваної їжі і рекомендований при підготовці до ультразвукових та рентгенологічних досліджень.

Держслужба з лікарських засобів також повідомляє, що суб’єктам господарювання, які зберігають, реалізують і застосовують Панкреатин, необхідно негайно перевірити наявність цього засобу. Препарат слід вилучити з продажу і помістити в карантин.

Зазначимо, що Панкреатин заборонили слідом за Лінексом, відомим пробіотиком, точніше, комбінованим препаратом, який містить три види життєздатних молочнокислих бактерій (ліофілізованих) з декількох відділів кишечника. Ці бактерії є частиною нормальної флори кишечника. Молочнокислі бактерії регулюють і підтримують фізіологічну рівновагу кишкової мікрофлори.

Препарат Лінекс застосовується при наявності порушень рівноваги кишкової мікрофлори. Як правило такий стан має наступні прояви: диспепсія, запор, діарея, метеоризм, здуття живота, зригування, нудота, блювота, болі в животі.

Лінекс показаний навіть дітям грудного віку і у віці до 2 років. Поки Лінекс, як і Панкреатин, заборонений в Україні.

Нагадаємо, навесні 2017 року в Україні стартувала Програма «Доступні ліки».

У програмі «Доступні ліки» взяли участь 157 торгових найменувань препаратів. Держава повністю компенсує вартість 23 препаратів.

  • Найдешевший з них – Фуросемід українського виробництва вартістю 8,12 гривні. Його застосовують для зниження тиску.
  • Найдорожчий – Будесонід Інтел іспанського виробництва вартістю 525,45 гривні. Він допомагає при астмі.

Ці препарати можна отримати в аптеці за рецептом безкоштовно.

Джерело: Likar.info