Краніальні остеопати вважають, що між остеопатією і стоматологією існують важливі взаємозв’язки: стан ротової порожнини і зубів надають саме безпосередній вплив на все тіло.

Обличчя складається з великої кількості різних кісток. Деякі з цих кісток дуже чутливі і складним чином пов’язані між собою.

Краніальна остеопатія і стоматологія – важливе поєднання

Всі кістки обличчя, як і ті, що складають іншу частину черепа, здійснюють регулярні рухи у відповідності з ледь помітним ритмом. Краніальні остеопати дотримуються думки, що цей рух відіграє важливу роль в дренуванні синусів і вільне проходження повітря через ніс.

Травма може призводити до обмежень нормального руху кісток і надавати сильний вплив на все тіло. Однією з найпоширеніших причин травми є лікування зубів.

Далі наведені основні (зубні) причини особового стресу.

ВИДАЛЕННЯ ЗУБІВ

Сили, прикладені при видаленні зубів, можуть передаватися з’єднанням і суглобам окремих чутливих лицьових кісток. Це може ускладнювати і порушувати їх нормальний рух.

Поширені симптоми:

Проблеми синусів і вуха, головні болі, мігрені, біль у шиї та нижньої частини спини.

Біль і чутливість після видалення може призводити до того, що одна сторона рота не використовується для жування, що, в свою чергу, веде до неправильного прикусу, результатом якого є напруга ділянок обличчя, голови та шиї. Така ситуація може зберігатися в разі відсутності зубів, особливо, якщо відсутньо більше одного зуба.

Читайте також:  У якому віці сексуальний потяг найсильніший
ПРОТЕЗИ ТА ПЛАСТИНИ

Верхня пластина або зубний протез створюють ефект жорсткого змикання кісток верхньої щелепи, в результаті якого їх природний рух припиняється або серйозно обмежується.

Поширені симптоми:

  • головні болі;
  • застійні синуси;
  • проблеми вуха.

Профілактика:

Знімайте пластини і зубні протези на ніч, даючи на кілька годин свободу лицьовим структурам.

Втрата зуба, по суті, є втратою лицьової кістки. Важливо, щоб між верхньою і нижньою щелепою підтримувалося правильна відстань. У разі неправильної висоти зубів відбувається руховий дисбаланс м’язів щелепи, а також відзначається напруження в області обличчя і щелеп.

ВІДСУТНІСТЬ ЗАДНІХ ЗУБІВ

Трапляється, що люди втрачають всі задні зуби, і у них залишаються тільки різці. Якщо не носити протези, відкушування і пережовування їжі здійснюється тільки передніми зубами.

Це призводить до дуже сильного навантаження на структури голови і шиї. Майже завжди це призводить до сильного напруження шиї, викликає головні болі і болі в шиї.

БРЕКЕТ-СИСТЕМИ І ОРТОДОНТИЧНА КОРЕКЦІЯ

Ортодонтичне лікування робить дуже сильний вплив на функції обличчя, що відбивається на всьому тілі. Кістки обличчя зазнають сильного стресу під час ортодонтичної корекції зубів. Це обмежує або припиняє нормальний рух лицьових кісток і може викликати напругу в голові і шиї. Часом це також впливає на положення голови і шиї і веде до проблем в усьому тілі.

Читайте також:  102-річна жінка розповіла, як прожила стільки років

Поширені симптоми:

  • головні болі;
  • клацання в щелепі;
  • больові відчуття в суглобах;
  • дратівливість;
  • знижена здатність концентруватися;
  • болі в шиї;
  • скелетно-м’язові дисфункції.

Після зняття брекет-систем перераховані проблеми не завжди зникають і часто діагностуються остеопатії через багато років у дорослих.

Остеопатичне лікування рекомендується проводити ДО встановлення брекет-системи, щоб максимально знизити існуючі напруги; ПІД ЧАС носіння брекет-системи, щоб допомогти тілу пристосуватися до додаткового навантаження, особливо після підтяжки брекета; а також ПІСЛЯ зняття брекет-системи, щоб виявити можливі довготривалі ефекти.

МОСТИ

Мости, як правило, не порушують механіки обличчя. Виняток становить серединний міст через два верхніх передніх зуба. У цьому випадку кістки верхньої щелепи постійно скріплені разом, що перешкоджає нормальному руху кісток.

Поширені симптоми:

Стрес, викликаний серединним мостом, проявляється у всіх областях тіла.

Будь-які симптоми, включаючи головний біль проблеми з синусами і вухом, болі в шиї і спині, і навіть болі в колінах і ступнях.

Читайте також:  Дієтолог розповіла, який напій небезпечний під час застуди
КЛАЦАННЯ В ЩЕЛЕПІ

Біль та клацання у скронево-нижньощелепному суглобі зустрічаються досить часто. Для цього може бути багато причин, в тому числі стрес і напруження в голові, обличчі, зубах.

БРУКСИЗМ (СКРЕГОТІННЯ ЗУБАМИ)

Багато людей скрегочуть зубами уві сні або стискують щелепи, концентруючись або відчуваючи емоції. У дітей нічний скрегіт зубами може бути результатом стиснення у голові або лицьової частини внаслідок родової травми.

Поширені симптоми:

напруга, чутливість і дратівливість лицьових м’язів, м’язів шиї і голови.

Зуби

КРАНІАЛЬНА ОСТЕОПАТІЯ І СТОМАТОЛОГІЯ – ВАЖЛИВЕ ПОЄДНАННЯ

Після прочитання цієї статті у багатьох може скластися враження, що лікування зубів потрібно уникати. Це зовсім не так.

У більшості випадків лікування зубів здійснюється з мінімальним вторгненням в механіку обличчя. Разом з тим, наведена інформація підкреслює важливий зв’язок між дисфункціями в результаті лікування зубів та проблемами, якими займаються остеопати.

Очевидно, що при наявності проблем з зубами, що характеризуються постійним погіршенням ситуації і стресом, важливо звертатися до стоматолога. Краніальна остеопатія, у свою чергу, покликана допомогти розібратися і скорегувати супутні дисфункції.