Доведено, що летальність залежить від інтенсивності витрати енергії.

Про користь фізичної активності для здоров’я відомо давно, але вчені Кембриджського університету у Великобританії довели, що серйозні навантаження дозволяють уникнути передчасної смерті. Стаття, в якій називається простий спосіб зберегти здоров’я, опублікована в журналі Nature Medicine.

У масштабному дослідженні взяли участь 96 тисяч осіб, дані про яких зберігаються в британському біобанку. Для того, щоб визначити, чи допомагають вправи помірної або високої інтенсивності знизити ризик передчасної смерті, добровольців змусили носити трекер, що відстежує фізичну активність.

В ході експерименту, який тривав більше трьох років, був розрахований витрата енергії (PAEE) і проведено його порівняння з самопочуттям людини. Висновки, які зробили вчені і опублікували в журналі Nature Medicine, говорять про те, що людині необхідна щоденна фізична активність. У тиждень слід приділяти 150 хвилин вправ середньої інтенсивності (швидка ходьба) або 75 хвилин вправ високої інтенсивності (бігу).

Читайте також:  Користь кисломолочного сиру втрачається при неправильному поєднанні з іншими продуктами

В учасників дослідження середній показник PAEE склав 40 кДж/кг/день, третина якого припадає на активність помірної інтенсивності. Протягом періоду спостереження 732 людини померли. При цьому збільшення витрати енергії будь-якої інтенсивності позитивно впливало на зниження ризику смерті.

Раніше вже було доведено, що активність помірної і високої інтенсивності приносять більше користі для здоров’я, ніж легка активність. При цьому не було встановлено прямий взаємозв’язок, чи вносить це великий внесок або надає додаткову користь.