Підвищений рівень ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), які часто називають “поганим” холестерином, негативно позначається на стані серцево-судинної системи. Щоб уникнути проблем із серцем та кровоносними судинами, необхідно скоригувати свій раціон.

Експерти Національного центру освіти в галузі харчування (Польща) встановили, що певні зміни раціону можуть знизити рівень загального холестерину в крові до 25%. Фахівці порекомендували регулярно включати у своє меню чотири продукти.

Вівсяні пластівці

Порція каші з вівсяних пластівців містить один-два грами розчинних харчових волокон, які сприяють зниженню рівня холестерину в крові. Крім того, вівсянка добре насичує і допомагає уникнути зайвих перекусів, а отже, запобігти появі зайвої ваги.

Бобові

Ще одне добре джерело клітковини, а також рослинного білка. Бобові мають порівняно невелику калорійність, тому їх рекомендують вживати для контролю ваги.

Горіхи

Моно- і поліненасичені жирні кислоти, що містяться в горіхах, необхідні для нормальної роботи серцево-судинної системи. Декілька горіхів на день (мигдаль, лісові, волоські, кедрові горіхи) здатні знизити рівень холестерину в крові до 5%. Важливо вживати горіхи без будь-яких смакових добавок, у тому числі без солі та цукру.

Жирна риба

Це джерело корисних жирних кислот омега-3, необхідних серцю та кровоносних судин. Крім того, риба містить багато білка, нею можна з користю для здоров’я замінити в раціоні жирне м’ясо.