Британські вчені з’ясували, яким чином переносяться супербактерії, на які не діють навіть антибіотики. Виявилося, що вони в три рази частіше зустрічаються в кишечнику серферів.

 

«Ми не говоримо, що людство повинно уникати моря і ніколи не займатися серфінгом, заняттям, яке приносить багато користі для фізичного і психічного добробуту людей. З іншого боку, важливо, щоб люди розуміли всі ризики, пов’язані з серфінгом, і щоб політики і менеджери пляжів приймали відповідні заходи для захисту громадського здоров’я », – розповів експерт з університету Ексетера Вільям Гейз.

Вчені проаналізували три сотні зразків мікробів, обробивши їх антибіотиками. Після вони подивилися, чи можуть такі бактерії вижити. Якщо так, то біологи визначали їх вид і секвенували їх ДНК.

Також виявилося, що в кишечнику любителів води, що захоплюються серфінгом, в три рази більше супербактерій. Також серфери були в чотири рази частіше рознощиками нешкідливих мікробів, чия ДНК містить особливі ділянки, які можуть передаватися іншим бактеріям і захищати їх від антибіотиків. За припущеннями експертів, таке явище може пояснюватися тим, що спортсмени в 10 разів більше ковтають морської води, а також плавають в прибережних водах, де зосереджено більше стічних вод і бактерій.

Джерело: 7mednews