Ризик серйозного захворювання або смерті нижчий серед вакцинованих людей, у яких виникла проривна інфекція COVID-19, ніж серед невакцинованих людей, які заразилися, підтверджують два нові дослідження.

Поточне дослідження 780 000 людей у США показало, що всі три вакцини, доступні в Сполучених Штатах, забезпечують надійний захист від важких захворювань та смерті, незважаючи на значне зниження їх ефективності проти легкої та безсимптомної інфекції.

“Хоча проривна інфекція збільшила ризик смерті, вакцинація все ще захищала від смерті людей, які заразилися під час сплеску дельти”, – написали дослідники.

Незважаючи на зростаючий ризик зараження через варіант Дельта, ефективність вакцини проти смерті залишалася високою, і в порівнянні з невакцинованими ветеранами, у повністю вакцинованих був набагато нижчий ризик смерті після зараження».

Читайте також:  Чиста вода небезпечна для здоров'я

Друге дослідження показало, що невакциновані люди з інфекціями набагато частіше потраплять до лікарні на ШВЛ або помруть, ніж люди, які мали проривні інфекції після повної вакцинації.

Дослідники проаналізували дані про більш ніж 4500 пацієнтів, які поступили в 21 лікарню США з респіраторними захворюваннями в період з березня по липень, і виявили, що на невакциновані пацієнти припадало 84,2% госпіталізацій від COVID-19, 91% випадків смерті від COVID-19 і майже 94% тих, кому потрібен апарат штучної вентиляції легенів.

“Зараз ми дуже впевнені, що вакцина все ще допомагає вам, навіть якщо ви заразитеся COVID», – сказав керівник дослідницької групи доктор Уеслі Селф, доцент Університету Вандербільта . “Навіть ті, хто хворіє, не хворіють так, як якщо б вони не були вакциновані».

Читайте також:  Лікар-кардіолог назвав 9 продуктів, які розріджують кров