Аспірин став настільки буденним лікарським засобом, що ми приймаємо його до місця і не до місця, не знаючи, де він приносить користь, а де шкодить. Давайте розставимо все по місцях.

При деяких вірусних інфекціях аспірин протипоказаний. Особливо це стосується дітей, у яких може виникнути синдром Рея, ускладнення вражає печінку і головний мозок, що може привести до летального результату. Тому, не знаючи якого роду інфекція у хворого, від аспірину варто утриматися.

Аспірин знижує на 10% ризик розвитку астми. Однак, якщо людина вже страждає астматичними нападами, приймати аспірин не рекомендується.

Ризик розвитку хвороби Паркінсона у жінок знижується на 40% при прийомі двох таблеток аспірину в тиждень. При цьому, на чоловіків такий спосіб не діє.

Ризик хвороби Альцгеймера знижується на 13% незалежно від статі при регулярному прийомі аспірину.

Поєднання аспірину з ібупрофеном запобігає повторний інсульт.

Крім того, аспірин знижує ймовірність виникнення деяких онкологічних захворювань, вберігає вагітних від стрибків тиску, і, в той же час, прийом цих ліків може спровокувати серйозні проблеми зі шлунком. Мало того, аспірин міститься у великій кількості медичних препаратів і має кілька торгових назв. Звертайте увагу, які ліки і від чого ви приймаєте.