Останнім часом інсульт все більше вражає молодих людей, хоча раніше вважалося, що ця хвороба людей похилого віку. За статистикою, третина його жертв – молодше 65 років!

Що таке інсульт?

Це стан, при якому кров перестає надходити в мозок. Клітини мозку не отримують кисень, тому організм втрачає контроль над м’язами, пам’яттю, може розвинутися параліч і зникнути мова.

Розрізняють два основних види інсульту. При ішемічному звужується або зовсім закупорюється артерія, яка живить мозок. При геморагічному відбувається крововилив в мозок.

1. Контролюйте тиск

Оскільки саме гіпертонія — одна з найпоширеніших причин інсульту, важливо регулярно вимірювати тиск. Якщо у вас він не підвищується, досить вимірювати пару раз на рік, а якщо буває підвищеним — частоту призначить лікар.

2. Харчуйтеся правильно

У раціоні повинні бути продукти, корисні для серця і судин: бобові, овочі, незбиране зерно, ягоди, жирна риба. Вони допоможуть тримати тиск під контролем і не переживати через роботу серця і мозку. Корисно їсти менше солі і більше калію.

3. Більше рухайтеся

Всі знають, що сидячий спосіб життя веде до проблем з серцем, діабету та інших складнощів зі здоров’ям. Тому варто частіше вставати зі стільця, гуляти і присідати, щоб пульс почастішав. Корисні і силові тренування.

4. Киньте курити

Атеросклероз – це бляшки, які закупорюють артерії і заважають доступу кисню до органів. Одна з причин атеросклерозу — хімічні речовини, що містяться в тютюновому димі.

5. Пийте таблетки без естрогенів

Тоді ризик отримати інсульт теж знижується. Якщо є схильність, краще не користуватися гормональною терапією взагалі. Це відноситься і до гормонозамісної терапії в період менопаузи, і все потрібно обов’язково обговорити з лікарем.