Через холод можуть виникнути серйозні проблеми із зубами, зазначає ортодонт Халед Касем. Тому потрібно про них знати і постаратися запобігти їх появі.

Головний ортодонт мережі ортодонтичних центрів Impress доктор Халед Касем перерахував чотири наслідки дії холоду на зуби людини, пише Daily Express.

Поява тріщин на емалі. У холодні місяці зуби стають особливо чутливими. Через холодне повітря у вас можуть навіть траплятися раптові напади зубного болю. Щоб цього уникнути, лікар радить у холодну погоду дихати через ніс, вживати завжди тільки напої кімнатної температури, а не гарячі.

Стиснення зубів. У холодну погоду ми мимоволі починаємо стискати щелепи та скрегіт зубами. Основна проблема в цьому випадку полягає в тому, що ви так надаєте додаткове навантаження на щелепу. Це може призвести до зношування емалі, до появи сколів та тріщин на зубах.

Сухість в роті. Взимку повітря саме по собі – менш вологе. Тому людина починає відчувати сухість у роті. Через те, що слини виробляється недостатньо, підвищується ризик розвитку карієсу. Вирішення проблеми полягає в тому, щоб пити більше води кімнатної температури.

Ослаблення імунітету. Тому захворювання, пов’язані з ротовою порожниною, нерідко зустрічаються в зимовий час. Найкращий спосіб зміцнити імунну систему – регулярно займатися спортом, відмовитися від куріння та не вживати надто багато алкоголю.