Вчений Катерина Дудинська розповіла, що кальцій, що отримується організмом з їжею, служить зміцненню кісток і захисту від розвитку остеопорозу. Спеціаліст перерахувала краще харчові джерела важливого мінералу.

Співробітник Російського геронтологічного науково-клінічного центру РНІМУ імені Пирогова, кандидат медичних наук Катерина Дудинская назвала виданню «Комсомольська правда» кращі продукти з кальцієм для зміцнення кісток.

«Кальцій є важливим будівельним матеріалом для кісткової тканини. Отримати його в потрібній кількості можна з молочних продуктів. Але важливо, щоб це були ферментовані продукти – з них мікроелемент легше засвоюється», – розповіла вчений.

Серед таких продуктів, за словами Дудинської, кращими постачальниками кальцію можна вважати сир, кефір, натуральний йогурт, кисломолочний сир. Вона зауважила, що за насиченістю мінералом шматочок сиру може перевершити коробку молока.

Читайте також:  Пити вчорашній чай не можна

Крім того, організм забезпечують зміцнює кістки речовиною рослинні продукти – бобові, горіхи, насіння, гречка, вівсяна і ячна крупи.

«Раджу чергувати з молочними продуктами горіхи, насіння, каші: сьогодні є щось з однієї групи продуктів, а завтра – з іншого», – розповіла вчена про те, як краще отримувати кальцій.

Також медикиня нагадала, що здорова щільність кісток підтримується не тільки харчуванням, а й фізичною активністю – вона обов’язково має бути присутня, щоб запобігти вікове руйнування скелета.

Джерело: МедікФорум