Багато людей через болі в суглобах звертаються до знеболюючих ліків, проте є більш безпечний спосіб зменшити симптоми. Вчені з’ясували, який простий продукт здатний допомогти при запаленні, болях в суглобах і остеоартриті.

Дослідження підтверджують, що шипшина виду Rosa canina (вонаж ж шипшина звичайна) має протизапальні, хрящозахисні і знеболюючі властивості. Про це йдеться в науковій статті, опублікованій в NCBI. До складу порошку шипшини входять особливі речовини-галактоліпіди, які можуть зміцнити здоров’я хрящів.

“Клінічні дослідження показали, що порошок цього шипшини полегшує остеоартрит. Це може бути пов’язано з протизапальними і хрящозахисними властивостями цілого плоду шипшини або його певних компонентів”, – уклали вчені.

Читайте також:  Проблеми при ходьбі , про що це може говорити

В іншому дослідженні, опублікованому в NCBI, підтвердили, що протизапальний ефект досягається за допомогою цього виду шипшини: “Галактоліпіди, виділені з сушених і подрібнених плодів Rosa canina, є протизапальним агентом. Їх присутність у плодах пояснює клінічно спостережувані протизапальні властивості лікарських засобів з шипшини”.