ГоловнаНовини Здоров'яВчені дізналися, чи можна повторно пити з пластикової пляшки

Вчені дізналися, чи можна повторно пити з пластикової пляшки

Звичка використовувати пластикові пляшки повторно може нашкодити здоров’ю, уклали дослідники. Особливо небезпечним вони вважають багаторазове пиття з пластикових пляшок для організму дітей.

Пластикова тара

Вчені встановили, що при частому використанні пластикових пляшок на них утворюються мікротріщини, що виявляються вхідними воротами для величезної кількості бактерій, збудників різних інфекцій, про що повідомив rsute.ru.

Біологами були досліджені пластикові пляшки, зібрані у школярів. Виявилося, що на внутрішній поверхні цих ємностей знаходиться величезна кількість мікроорганізмів, здатних викликати розлад травлення і отруєння.

Найбільша кількість бактерій дослідники виявили на горлышках пластикових пляшок. Тут було найбільше мікротріщин – слідів багаторазового використання. В таких тріщинах виникає найбільш сприятливе для розвитку мікробів середовище.

Читайте також:  Про які небезпечні хвороби попереджає неприємний запах з рота

Використовувати пластикові пляшки як ємності для перенесення рідин і неодноразово ними користуватися – це погана ідея, резюмували фахівці. За їх словами, навіть ретельне миття пляшок з додаванням різних засобів не допомагає повністю позбавитись від бактерій. Мікроорганізми постійно мутують і набувають здатність виживати навіть у вкрай несприятливих для них умовах.

Фахівці порадили давати дітям воду строго у скляних або у металевих ємностях.

Джерело: MedikForum

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News