Неможливо передозуватися йодом – за умови нормальної роботи нирок. При цьому організму даний мікроелемент життєво необхідний. Про це розповів відомий український вчений-ендокринолог Володимир Паньків.

од

“Передозування йодом практично неможливе. Бо наші нирки зайвий йод виводять буквально за добу. При рентген-контрастних процедурах ми отримуємо йод у кількості, що в сотні, а то й тисячу разів перевищує добову норму. Але щитовидка себе поважає і організм швидко позбувається зайвого”, – зазначив Паньків.

Вчений також наголосив: українцям слід позбуватися ірраціонального страху перед цим мікроелементом. Адже шкоди від нього не буде, а ось користь організму він принесе колосальну.

Читайте також:  Деменція: дефіцит вітамінів може підвищити ризик на 68%

“Слід приймати препарати йоду. Особливо взимку, коли організм як ніколи потребує гормонів щитовидної залози. Тоді не буде ні сонливості, ні депресії, ні апатії – тільки життєвий тонус. Що стосується дітей – від прийому препаратів йоду вони не стануть розумнішими чи мудрішими . Але їхня фізична активність зросте. Як і здатність до запам’ятовування і навчання”, – рекомендує Паньків.

При цьому він радить не забувати, що найбільшу користь людині принесе вживання йоду в комплексі із селеном.

“Важливо приймати йод у комплексі із селеном. Особливо якщо людина має схильність до аутоімунних захворювань. Саме тому зараз найбільшою популярністю користується препарат “ЙоСен”. По-перше, він зручний, бо містить оптимальні дози йоду для дорослих, дітей і вагітних жінок – дуже добре там дози підібрані. По-друге, доступний за ціною”, – резюмував експерт.

Читайте також:  Вживання риби виявилося пов'язане зі схильністю до раку шкіри

Джерело: Обозреватель