Третій ступінь: боротьба з жиром внизу живота, спини і на боках. Чому звичайні методи не діють, і як правильно позбавлятися від «складного» жиру?

Як позбутися від жиру на животі і на боках?

Перший матеріал серії про боротьбу з жиром був присвячений боротьбі з випираючим животом і жиром внутрішніх органів, другої – стратегії позбавлення від підшкірного жиру, а цей матеріал, заключний, присвячений так званому «складному» жиру.

До 1994 року вважалося, що весь підшкірний жир однаковий, і вся література, написана до цього часу, дотримується класичної точки зору. Згідно старої теорії, немає різниці, з яким жиром боротися – з жиром на животі й боках, або з будь-яким іншим.

Жир в проблемних місцях

Нові дослідження показали, що, по-перше, в різних місцях організм запасає різні типи жиру (насичені чи ненасичені жирні кислоти); а, по-друге, сприйнятливість цих різних типів жиру до гормонів та тренінгу так само різнитися.

Виявилося, що чоловічий жир внизу спини і живота за своєю структурою сильно схожий на жіночий жир на стегнах, і він істотно відрізняється від будь-якого іншого підшкірного жиру, запасного організмом. Власне, в цьому і криється причина «проблемних місць».

Читайте також:  Їздимо на велосипеді без шкоди для здоровʼя
Гормональна різниця

Внутрішній жир слабо реагує на інсулін, але реагує на адреналін, що дозволяє «плавити» його кардіонагрузками незалежно від дієти, спалювання звичайного підшкірного жиру блокується у присутності інсуліну, тому необхідне не тільки кардіо, але і дієта.

«Складний» підшкірний жир сильно реагує на інсулін, але слабо реагує на адреналін – навіть якщо ви понизите рівень інсуліну низьковуглеводною дієтою і підвищите рівень адреналіну кардіо, то цей жир не буде спалюватися, як звичайний підшкірний.

Вплив адреналіну на жиропаління

У звичайному підшкірному жирі адреналін покращує кровообіг, прискорюючи спалювання цього жиру. Але у випадку «складного» жиру адреналін, навпаки, знижує кровообіг – саме тому багато хто відчуває, що живіт стає холодним під час кардіо.

Адреналін в буквальному сенсі дозволяє жиру спалюватися, активуючи вихід вільних жирних кислот (ВЖК) з жирової клітини. Але, по-перше, цей процес припиняється з появою інсуліну, а по друге-, в складному жирі адреналін блокує вихід СЖК.

Читайте також:  Борьба с Мухами – Уничтожение Мух Специализированной Службой ORKIN
Як спалити жир на животі?

Дослідження показали, що приблизно на третій-четвертий день голодування змінюється метаболізм, і чутливі до впливу адреналіну рецептори «складного» жиру відключаються, дозволяючи спалювати його кардіонагрузками, як і будь-який інший .

Так само з’ясувалося, що середньовуглеводна дієта (не більше 50-60 гр. вуглеводів на добу) багато в чому імітує голодування, і тягне відключення цих рецепторів. При обмеженні калорій і зниженні споживання жирів організм починає спалювати «складний» жир.

Чому складно боротися з жиром?

Але, як Ukrhealth вже згадував, чим чіткішими ви стаєте, тим складніше дається боротьба з жиром, оскільки організм всіляко цьому противиться. У випадку зі «складним» жиром він віддасть перевагу спершу почати руйнувати м’язи, а лише потім перемкнутися на жир.

Саме тому будь-які стандартні спроби позбутися від жиру внизу живота закінчуються втратою досить хворого кількості м’язової маси. Вихід, по суті один – циклічні дієти, які мінімізують втрату м’язів під час циклу зниження калорій.

Читайте також:  4 причини купити годинник для плавання Garmin
Циклічна дієта для схуднення

Суть циклічної дієти полягає в тому, що перші чотири дні ви істотно скорочуєте калорії, урізати вуглеводи до 50 гр, і поєднуєте все це з кардіо і тренінгом на «пампінг», а наступні три дні активно харчуєтеся і тренуєтеся на масу .

Але перш ніж переходити до цієї дієти, ви повинні пройти всі попередні кроки – кардіо на порожній шлунок, обмеження калорій, підрахунок споживаних вуглеводів, жирів і т.д. Ця дієта складніше, і якщо прості методи працюють, то краще використовувати їх.

Стратегія боротьби зі «складним» жиром проблемних місць – циклічна дієта, що дозволяє не втрачати м’язову масу. Але перш ніж переходити до цієї дієти, рекомендується як мінімум два тижні звичайної середньовуглеводної дієти зі скороченням калорій на 15-20%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
БОРОТЬБА З ЖИРОМ: ЧАСТИНА 2

БОРОТЬБА З ЖИРОМ: ЧАСТИНА 1

ЯК БОРОТИСЯ З ЖИРОМ?