Експерти встановили, що чим менше у людини пульс, тим вище його шанси прожити довге життя.

Виявляється, пульс з високою частотою ударів, що свідчить про занадто велику швидкість скорочення серця, може бути ознакою укороченого людського життя. До такого висновку прийшли вчені з Данії, які досліджували подібний взаємозв’язок протягом 16 років, повідомляє «Телеграф».

У науковому експерименті брали участь 2 798 добровольців. 1 082 людини померли, поки тривало дослідження. Проаналізувавши дані ряду медоглядів, пройдених учасниками, вчені звернули увагу на показники пульсу. В результаті вони змогли встановити, що тривалість життя певним чином пов’язана і серцевим ритмом.

«Якщо пульс варіюється від 71 до 80 ударів на хвилину, то ризик передчасної смерті зростає на 51%. На показниках від 81 до 90 ударів ризик смерті зростає вдвічі, навіть якщо холестерин і цукор знаходяться в нормі», – розповіли дослідники про виявлену ними закономірності.

До цього вченими було відмічено, що обхват талії впливає на показники тривалості життя людини сильніше, ніж вага. Якщо індекс маси тіла знаходиться в межах норми, але при цьому є зайвий жир в області талії, – це істотно підвищує ризик передчасної смерті. Дана кореляція була встановлена вченими з Університету Сіднея. Згідно з їхніми підрахунками, підвищений обхват талії при нормальному індексі маси тіла збільшує ймовірність передчасної смерті на 22%.

Джерело: МедікФорум