Безумовно, дитинство дуже сильно впливає на розвиток людини, її звички, схильності і поведінку. Згідно з новим дослідженням, проведеним в Бельгії, діти, які виросли в більш екологічно чистих умовах, мають більш високий показник IQ.

Вчені з Університету Хассельта запросили для дослідження понад 600 дітей у віці 10 – 15 років з різних районів і виявили, що існує пряма кореляція між IQ і навколишнім середовищем, в якій росте дитина. Всього лише тривідсоткове збільшення озелененості району може підвищити IQ дитини в середньому на 2,6 бала.

Така закономірність була виявлена у дітей абсолютно різних соціально-економічних верств суспільства. Це говорить про те, що когнітивний розвиток залежить не тільки від виховання дитини і його матеріального становища.

Читайте також:  9 симптомів, які можуть говорити про передозування парацетомолом

Зараз вчені не можуть до кінця зрозуміти причину цієї кореляції, але дослідницька група встановила, що діти, які живуть в більш зелених зонах, мають більш низький рівень стресу, відчувають менше шумове забруднення і мають більше можливостей для ігор з однолітками. “Наші результати показують, що зелені простори в житлових районах можуть бути корисними для інтелектуального та поведінкового розвитку дітей, які живуть у місті. Ці висновки варто взяти до уваги містобудівникам і владі для створення оптимальних умов для дітей”.

Раніше вчені вже займалися цим питанням і помічали зв’язок між когнітивним розвитком і навколишнім середовищем, але в новій роботі дослідники вперше виміряли показники IQ і порівняли їх з злими просторами міста.

Читайте також:  Лікарка назвала небезпеку новорічного застілля

В ході своєї роботи вчені виявили, що середній коефіцієнт інтелекту учасників склав 105. 4% дітей, чий показник був нижче 80, виросли в районах з низьким рівнем озеленення. Крім того, що зелені квартали краще позначалися на розумових здібностях, вчені також помітили, що кожні додаткові 3% площі парків і рослин зменшують поведінкові проблеми.

Автори роботи підкреслюють, що в 1950 році менше третини населення світу проживало в міських районах, а зараз вже більше половини населення планети живе в містах. Цей показник, за прогнозами, зросте до 68% до 2050 року. Саме тому, так важливо уважніше ставитися до здоров’я людей, які проживають в мегаполісах.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News