Фахівці з США назвали приправи, що загрожують здоров’ю дітей і деяких дорослих. Чому вони так шкідливі, розповіли автори дослідження.

Вчені з Північної Кароліни в ході свого дослідження змогли з’ясувати, що негативно на організм дітей можуть впливати ряд спецій.

Лікарі стверджують, що ваніль, порошок перцю чилі і куркума можуть привести до збільшення концентрації свинцю в зростаючому організмі дитини.

Свої доводи автори дослідження виклали в доповіді Центру з профілактики та контролю захворювань США.

Дослідники повідомляють, що вони виявили підвищений вміст свинцю в крові у деяких дітей. Після чого фахівці перевірили місця і умови проживання маленьких пацієнтів, а також їх раціон.

Примітно, що всі ” засвинцьовані ” діти їли їжу, яка щедро присмачена спеціями. Контактували дітлахи також і з церемоніальними порошками рослинного походження.

Виявилося, що найвищі концентрації свинцю в порошках червоного перцю і чилі, кмині, анісі, куркумі, ванілі і коріандрі.

Вчені відзначають, що зростаючим організмам вкрай шкідливий. Він заважає розвиватися репродуктивній системі, шкодить серцю і судинам, а також нервовій системі. У дітей виникають проблеми з концентрацією уваги і пам’яттю. У деяких випадках – болі в суглобах і м’язах.

Фахівці також підкреслюють, що свинець в спеціях шкідливий не тільки дітям, але і літнім, а також тим людям, хто має слабке здоров’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПРОСТІ СПЕЦІЇ, ЯКІ Є НА ВАШІЙ КУХНІ ДОПОМОЖУТЬ ПРОДОВЖИТИ ЖИТТЯ