Дослідження показало, що сири з цвіллю корисні для зниження ймовірності серцево-судинних захворювань (ССЗ). Це група захворювань, що вражають серце і кровоносні судини. До них відносяться коронарні, цереброваскулярні та ревматичні захворювання, вроджені вади серця, тромбози та легенева емболія. Основними діючими факторами ризику є відсутність фізичної активності, куріння, шкідливе вживання алкоголю і нездорове харчування.

Підвищений кров’яний тиск, підвищений рівень глюкози в крові, підвищений рівень ліпідів в крові, надмірна вага і ожиріння — все це сигнали тривоги, які можуть сигналізувати про серцево-судинних захворюваннях, передає Express Health.

За даними Гарвардської школи громадської охорони здоров’я, найкращою дієтою для профілактики серцево-судинних захворювань є харчування з високим вмістом фруктів і овочів, цільного зерна, горіхів, риби, птиці та рослинних олій. Вони також рекомендують скоротити споживання червоного і переробленого м’яса, рафінованих вуглеводів, продуктів і напоїв з додаванням цукру, алкоголю, натрію і трансжирів.

Однак поширена помилка, що люди, які страждають серцево-судинними захворюваннями або знаходяться в групі ризику, повинні повністю відмовитися від жирної їжі.

Людям з серцево-судинними захворюваннями не потрібно виключати сир зі свого раціону, а просто помірно вживати сири з високим вмістом жиру.

Сир з цвіллю, зокрема, має ряд переваг для здоров’я, пов’язаних з містяться в ньому вітамінами і мінералами. Сир з цвіллю через виразних прожилок цвілі, які проходять через нього, і бактеріальних культур, які він містить, може бути дійсно корисним для дієти.

Рокфор, наприклад, вважається найкориснішим сиром для здоров’я серця.

“Це пов’язано з наявністю вторинних метаболітів, вироблених Penicillium roqueforti та іншими грибами”.

Вони мають здатність інгібувати біосинтез холестерину і ріст бактерій.

“Вони можуть бути ключовим механізмом у профілактиці серцево-судинних захворювань”, — підсумували дослідники.