Вчені, що представляють університет Цукуби, розповіли, як за допомогою фізичних вправ можна вилікувати неалкогольну жирову хворобу печінки (НАЖБП). Згідно з твердженням фахівців, захворювання вважається найпоширенішим в світі, і від нього страждає практично чверть населення планети.

При хворобі НАЖБП жир накопичується в клітинах печінки і здатний спровокувати виникнення запалення, цирозу і печінкової недостатності. Нещодавно наукові співробітники провели експеримент і виявили, що заняття спортом позитивно позначаються на печінці.

НАЖБП виникає через нездоровий спосіб життя, коли людина переїдає і мало рухається. В Японії у 41% чоловіків середнього віку можна виявити дане захворювання, а у 25% виникає неалкогольний стеатогепатит (НАСГ), і порушується робота печінки.

Читайте також:  Перші ознаки деменції у мовленні людини

Зменшення ваги можна вважати головною умовою для боротьби з НАЖБП. Однак знизити масу тіла без нагляду важко, а з часом практично неможливо.

Раніше заняття спортом вважалися лише доповненням до дієт для схуднення, проте зменшення жирових змін і ригідність позитивно позначаються на стані здоров’я людини.

Фахівці під час експерименту звернули увагу на те, що фізичні вправи здатні зберігати м’язову масу, при цьому зменшуючи масу тіла і жиру.

За допомогою ультразвукової еластографії стало відомо, що режим вправ зменшив стеатоз печінки на 9,5%, жорсткість органу на 6,8%, а показник фіброзу на 16,4% в порівнянні з схудненням.

Читайте також:  Чого не можна робити при болях у спині після тренування

Джерело: EurekAlert