Лікар рекомендував просканувати три області ніг щодо перших ознак небезпечних тромбів.

Згустки крові можуть означати погані новини, особливо коли вони утворюються у венах, що також відоме як тромбоз глибоких вен.

Викликає тривогу той факт, що гелеподібні грудки можуть потрапити через кровотік у легені, де вони можуть закупорити одну з кровоносних судин, що може призвести до смерті, пише Express.

ТГВ (тромбоз глибоких вен) зазвичай уражує глибоку вену ноги, більшу вену, яка проходить через м’язи ікри та стегна, викликаючи появу перших ознак у цій галузі.

Лікар рекомендував стежити за цими частинами ноги при скануванні симптомів:

  • Ікри
  • Щиколотка.
  • Стегна.
Читайте також:  Ось що станеться з тілом, якщо відмовитись від алкоголю на місяць

Класично ТГВ проявляється тупим болем у нозі, часто в ікрі, а іноді і в ікрі та стегні. Це часто супроводжується набряком щиколотки. У дуже важких випадках набряк може поширитись на стегно. Трапляються випадки, коли пацієнти відзначають набряк, але не болить, але це трапляється рідше.

Кардіолог також додав, що це «особливо непокоїть», якщо одна нога набрякла більше, ніж інша, оскільки загальні причини набряку мають викликати однаковий набряк обох ніг. Аацієнтам з варикозним розширенням вен слід бути «особливо пильними» під час спостереження за станом своїх ніг щодо ТГВ.

Якщо ви помітили червоні ознаки тромбів у ногах, важливо звернутися за медичною допомогою, додав експерт.

Читайте також:  Названо ягоду, яка допомагає зберегти зір в літньому віці

Хорошою новиною є те, що багато відділень невідкладної допомоги проводять аналіз крові під назвою «D-димер», щоб виявити тих, хто перебуває у групі ризику.

“Якщо ви підозрюєте, що у вас варикозне розширення вен, вам слід звернутися за порадою до фахівця з вен, щоб отримати офіційний діагноз і призначити лікування, щоб знизити ризик ускладнень та ТГВ у довгостроковій перспективі”.

Продукти проти тромбів

Деякі продукти харчування пов’язані із зниженням ризику утворення тромбів або зміцненням здоров’я серцево-судинної системи.

Хоча жоден продукт харчування не може гарантувати запобігання утворенню тромбів. Збалансований раціон може сприяти оздоровленню системи кровообігу.

Читайте також:  Чи можна заразитися лупою

До продуктів, які допоможуть уникнути утворення ромбів, належать: жирна риба, ягоди, гіркий шоколад, часник, куркума.

Не лише продукти, а й напої можуть знизити ризик утворення тромбів. Головний напій, який може знизити ризик, вже є у крані на вашій кухні – вода. Пиття достатньої кількості води допомагає підтримувати правильний об’єм крові та сприяє оптимальному кровообігу.