Німецький експерт назвав кілька простих правил поводження з таблетками, які необхідно ділити на частини.

Дуже часто доза препарату в цілій таблетці може бути дуже високою не тільки для дитини, але і для дорослого. Деякі намагаються поділити занадто велику таблетку, щоб її було легше проковтнути. Однак можна ділити далеко не всі таблетки: в цьому випадку вони можуть втратити лікувальний ефект. Особливо це стосується таблеток із стійкою оболонкою до кислоти шлункового соку. Співробітник німецького Федерального об’єднання фармацевтичної промисловості доктор Маттіас Вільке дає кілька порад щодо правильного поводження з таблетками, що підлягають поділу.

1. Обережніше відносьтесь до засічок на таблетках.

Зарубки на таблетках не завжди відповідають потребам поділу. У ряді випадків їх наносять не посередині, а тільки з метою прикраси.

2. Не зберігайте довго таблетки з порушеною оболонкою.

Навіть якщо таблетка призначена для споживання по частинах, після розлому вона більше піддається впливу повітря, вологи, бактерій. Тому розломлені таблетки не можна зберігати довго, але слід вжити якомога швидше.

3. Використовуйте спеціальний дільник.

Важкохворим і літнім людям буває непросто розламати таблетку зусиллям пальців. Для таких пацієнтів існують спеціальні дільники таблеток.

4. Запитуйте лікаря.

При проблемах з поділом таблеток лікар може виписати ліки з більш низьким дозуванням, при якому нічого ділити не доведеться.

Джерело: MedikForum