Останнім часом великою популярністю користується середземноморська дієта, яка, як стверджується, неймовірно корисна для здоров’я. Вчені з’ясували, які головні переваги такого типу харчування.

Дослідженням у цій галузі займалися наукові фахівці з Федерального університету Ріо-Гранді-ду-Сул. У випробуваннях задіяли 103 здорових жінок. Середній вік добровольців становив 55 років. У них менопауза настала в середньому на п’ять з половиною років раніше покладеного терміну. Вчені провели обстеження на стан здоров’я у жінок, а також опитали щодо їх живлення.

Як виявилося, у жінок в постменопаузі, які дотримуються середземноморської дієти, кісткова і м’язова маса більше, ніж у тих, хто харчувався за іншими принципами. Варто сказати, що вчені при аналізі результатів враховували і шкідливі звички – куріння, а також використання гормональної терапії і рівень фізичної активності.

Таким чином, такий тип харчування допомагає кісткам і м’язам залишатися більш міцними. Особливо ця проблема гостро стоїть серед літніх людей. Тому експерти порадили людям переглянути свої харчові звички.

Зазначимо, що середземноморська дієта передбачає велику кількість фруктів, овочів, бобів і горіхів. За рахунок такого підходу істотно знижуються ризики отримати хвороби серця, діабету, онкології і інших хронічних недуг.

Джерело: 7mednews