Ізраїльські дослідники з Університету Хайфи довели, що значна частка червоного м’яса в раціоні харчування збільшує ризик хвороб печінки, зокрема, може призвести до розвитку небезпечного неалкогольного жирового гепатозу. У той же час вчені відзначають: відмовлятися зовсім від м’яса все ж не варто.

Автори проекту вивчали, як поширені в західній дієті продукти харчування здатні впливати на здоров’я печінки. Особливо їх цікавило, які харчові компоненти провокують ожиріння печінки, що стало справжнім бичем сучасних людей.

Дослідники виключили з вибірки тих пацієнтів, у яких дисфункція печінки була пов’язана з вірусним інфікуванням, а також зі зловживанням алкоголем. З’ясувалося, що наступним за ступенем значущості чинником із впливають на розвиток жирового гепатозу виявилося саме червоне м’ясо, – насамперед, яке їдять у великій кількості.

Читайте також:  Які продукти і напої не можна вживати на голодний шлунок?

За словами фахівців, підвищений ризик неалкогольного ожиріння печінки у зв’язку з вживанням м’яса зберігався навіть з урахуванням рівнів холестерину і насиченого жиру в раціоні у пацієнтів. Не мало значення й те, скільки вони важать.

Постійне активне вживання червоного і переробленого м’яса в будь-якому випадку сприяє розвитку неалкогольного жирового гепатозу печінки і підвищеної резистентності до інсуліну, констатували у результаті вчені. Але, вживати м’ясо помірно, не занадто сильно піддаючи продукт переробці, автори вважають не тільки допустимим, але і правильним. М’ясо є незамінним джерелом багатьох корисних для здоров’я нутрієнтів – амінокислот, заліза, цинку і вітаміну B12.

Читайте також:  Лікар розкрив небезпеку популярної страви

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News