Стоматологи назвали 8 продуктів харчування, які викликають неприємний запах з рота. Мова йде про розлад під назвою галітоз, від якого страждає практично кожна четверта людина.

У кожної людини може з’явитися неприємний запах з рота, і навіть у тих, хто чистить зуби по кілька разів на день і користується зубною ниткою. Іноді цей запах не має ніякого відношення до гігієни порожнини рота, а пояснюється тим, чим людина харчується. Про 8 продуктів, які можуть стати причиною виникнення галітозу, розповіли британські стоматологи. А в цей список, як нескладно припустити, входять цибуля і часник, оскільки вони містять дуже гострі за рівнем компоненти запаху сірки. Також неприємний запах з рота можуть викликати молочні і м’ясні продукти, риба, які містять щільні білки, рафіновані та оброблені цукри, кава і соки.

Деякі зубні пасти містять лаурилсульфат натрію – засіб, який створює піну, але не володіє майже ніякими очисними властивостями. Цей інгредієнт не так давно пов’язали з серйозними побічними ефектами, включаючи виразки на губах і неприємний запах з рота. Краще уникати засобів для полоскання рота на основі алкоголю, так як вони провокують сухість і лише маскують запах, але не вбивають бактерії, які виробляють його.

Ополіскувачі для рота, які не містять спирту, можуть допомогти заспокоїти зону ясен і одночасно взяти участь у видаленні бактерій, що викликають захворювання ясен, що супроводжуються формуванням біоплівки. Саме ця плівка часто викликає характерний запах з рота. Відзначимо, що багато жертв галітозу навіть не знають про те, наскільки неприємним диханням вони володіють, ну а їх оточуючі просто мовчать з ввічливості. На жаль, людина практично не здатна відчути власне дихання з рота, але кваліфікований стоматолог обов’язково відзначить цей аспект і запропонує ті чи інші методи вирішення проблеми.

Джерело: МедікФорум