ГоловнаНовини Здоров'яВчені назвали масову причину хвороби Альцгеймера

Вчені назвали масову причину хвороби Альцгеймера

Причину смертельно небезпечного захворювання, що руйнує людині мозок і психіку, побачили в скупченні заліза через надмірне вживання червоного м’яса.

Червоне м'ясо

Любителів м’ясного раціону вже застерігали: така звичка вкрай шкідлива. Новий доказ тому – дані, виявлені співробітниками Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі. Вони заявили про те, що безконтрольне поїдання червоного м’яса збільшує ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера.

«Це пов’язано з підвищенням вмісту в головному мозку такого елемента, як залізо», – констатували наукові фахівці.

За словами вчених, залізо є життєво необхідним нутрієнтом для людини, так як без нього неможливе нормальне функціонування клітин. Людському мозку необхідні метали для здійснення електричних реакцій.

Читайте також:  Три помилки за сніданком, через які росте вага

Але в надмірній кількості залізо може являти собою серйозну небезпеку для організму, вважають дослідники. В процесі окислення, якому піддаються всі клітини і тканини людського тіла, залізо може виділяти речовини, що знищують нейрони.

«Залізо може накопичуватися в головному мозку в результаті частого споживання червоного м’яса, а також прийому різних добавок з залізом», – застерегли автори роботи.

Хвороба Альцгеймера – це хронічне смертельне захворювання, яке починається загибеллю клітин скроневої частки кори головного мозку і поступово поширюється на весь мозок. Є основною причиною деменції або набутого слабоумства.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News