Помідор вважається корисним продуктом, проте навіть у нього є протипоказання. Про те, що відбувається з організмом, коли людина вживає овоч, розповіли медики.

Ці соковиті плоди здатні допомогти в запобіганні різних захворювань. Томат має низьку калорійність, тому дієтологи рекомендують його ввести в раціон. При цьому плід є джерелом безлічі корисних речовин і мікроелементів. Один помідор здатний забезпечити організм 28% добової норми вітаміну С.крім цього, до складу овоча входить вітамін K1, необхідний для згортання крові і здоров’я кісткової системи. Вітамін B9 сприяє росту тканин і регулює роботу клітин, що вкрай важливо для харчування вагітних жінок.

Крім того, в помідорах містяться антиоксиданти, які перешкоджають небезпечним реакціям в організмі. В томаті присутній лікопін. Чим червоніше помідор, тим більше цієї речовини. Вживання овоча з джерелом жиру підвищує засвоюваність з’єднання. Лікопін допомагає попередити захворювання серця, оскільки підвищує еластичність стінок артерій і знижує показник поганого холестерину. Цей антиоксидант сприяє профілактиці онкології легенів, шлунка, молочної залози і простати.

При цьому в помідорах міститься щавлева кислота, яка негативно впливає на здоров’я людей, у яких діагностована сечокам’яна хвороба. З даної причини громадянам з хронічними захворюваннями сечостатевої системи цей овоч слід вживати обережно. Також томати небажано їсти гіпертонікам і алергікам.

Листя помідорної лози категорично не можна вживати в їжу, оскільки вони токсичні і можуть спровокувати не тільки набряк горла, діарею, блювоту, запаморочення і судоми, а й летальний результат.