Шведські дослідники встановили, що любов до молока може привести до неприємних наслідків для здоров’я дорослих людей. У цьому напої, як з’ясувалося, містяться специфічні компоненти, здатні прискорювати старіння тканин.

Співробітники Уппсальского університету провели дослідження і отримали результат, який явно суперечить загальноприйнятій думці про корисні властивості молока. Вживання молока, як часто можна почути, робить міцнішими кістки скелета і захищає в старості від остеопорозу. Однак дослідники уклали, що все може бути з точністю до навпаки – якщо пити багато молока, кісткові тканини почнуть деградувати швидше. Люди, які випивають більше трьох склянок молока в день, більш схильні до переломів, – саме до такого висновку прийшли шведські медики.
 
Вчені вели спостереження за станом здоров’я жінок і чоловіків. При цьому в жіночій групі було 60 тисяч спостережуваних віком від 39-ти до 74-х років, а в чоловічій – 45 тисяч у віці від 45-ти до 79-ти років. Метою дослідників було встановити статистичний зв’язок між кількістю вживаного молока і молочних продуктів та частотою переломів, зокрема переломів стегна.
 
Фахівці з’ясували, яка кількість молока їх підопічні випивали щодня: менше одного стакана, від одного до двох склянок, від двох до трьох склянок і, нарешті, більш трьох склянок. Також вівся облік того, в якій кількості (крім самого молока) люди вживали молочних продуктів і сиру. Коли результати цієї статистики зіставили з показниками здоров’я учасників дослідження, з’ясувалося, що найзавзятіші любителі «молочки» ризикують своїм скелетом більше всіх – їх кістки виявилися найбільш крихкими.
 
За словами медиків, таке негативне вплив молока може пояснюватися тим, що в цьому напої містяться специфічні цукри – лактоза і D-галактоза. При попаданні в організм вони можуть грати роль стрес-окислювачів, і, за умови, що людина п’є багато молока, негативний ефект таких компонентів посилюється і стає дійсно небезпечним. Підтвердженням цієї гіпотези стали досліди на мишах – коли в їх організм вводилися названі вище молочні компоненти, медики фіксували прискорене старіння тканин у гризунів.
 
Втім, самі автори цієї роботи закликають підходити з обережністю до їх спостережень. Для остаточного вердикту знадобляться ще додаткові дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ТОП-4 МІФІВ ПРО МОЛОКО

ВЧЕНІ ВІДКРИЛИ НЕЗВИЧАЙНИЙ ЕФЕКТ МОЛОКА

АЛЕРГІЯ НА МОЛОКО